Firma Jaromíra Soukupa se podle všech dostupných informací topí v pořádných dluzích. Česká televize uvedla, že jí společnost Médea a.s. dluží 11,8 milionu korun za objednávky na odvysílání reklamy a sponzorování pořadů.

K ní se pak připojila firma Media Club která tvrdí, že od Médey neobdržela odměny v celkové výši zhruba 18,2 milionu korun. Pohledávky obou televizí tak činí 30 milionů korun a jsou již 30 dní po splatnosti, některé ale i čtvrt roku.

Navrhovatelé mimo jiné tvrdí, že Soukupova Médea má neuhrazené pohledávky více než tři měsíce po splatnosti i vůči dalším věřitelům a nemá nyní dostatek financí ani dalšího majetku, aby své dluhy splatila. Agentura majitele TV Barrandov ale tato tvrzení popírá a odmítá, že by byla v úpadku a již podruhé označila jednání obou společností za šikanózní.

Scénář se opakuje

"To, že navrhovatelé (ČT a Media Club) podali návrh v rámci probíhajících obchodních jednání o totožných pohledávkách, svědčí podle názoru podavatele (Médea) o tom, že cílem navrhovatelů je pouze využít návrh jako nátlak při dalším vyjednávání," stojí ve vyjádření společnosti Jaromíra Soukupa.

Podle Médey obě mediální firmy využívají insolventní řízení k tlaku na ni, aby pohledávky uhradila. Přesto ale samotná agentura připouští, že nejstarší pohledávka vůči České televizi je skutečně více než čtvrt roku po splatnosti.

Millionové dluhy vůči konkurenčním společnostem už přitom nedávno došly až k soudu. V insolvenčním návrhu tehdy firmy Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group shodně uváděly, že agentura Médea patřící do Soukupovy mediální skupiny Médea Group neuhradila několik faktur za poskytnutí reklamního prostoru v kinech a obchodech provozovaných trojicí navrhovatelů. Dluh v případě Cinema City činil asi 1,994 milionu korun, u Cinexpress 895.580 korun a u Knowlimits Group 641.585 korun.

Městský soud posléze v Praze s Médeou zahájil 17. února insolvenční řízení. Advokát firmy Médea Martin Richter podle údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku oznámil, že zmíněné dluhy Médea následně uhradila 24. února a celá kauza se tak na čas uzavřela. Nyní je ale částka mnohem vyšší a podle ČT i Media Clubu nemá Jaromír Soukup na uhrazení dluhu. Necháme se tedy překvapit, jak přítel Agáty Hanychové z této situace vybruslí tentokrát.

Firmy miliardáře Jaromíra Soukupa se topí v dluzích

Související články