Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jágrův synovec o chování strýce: Byl jsem jediný, který se mu mohl postavit

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

To, že vztahy v rodině Jaromíra Jágra nejsou úplně idylické, se už nějakou tu dobu šušká. Teď ale konečně vyšlo najevo proč. O svých sporech se strýcem totiž veřejně promluvil jeho synovec Jiří, který prý dokonce dostal vyhazov z Rytířů Kladno, které navíc nějakou dobu vedl.

Na první pohled by se mohlo zdát, že rodina Jaromíra Jágra je velmi semknutá a stojí při sobě. Není to ale tak docela pravda. Prozradil to spor mezi legendárním hokejistou a jeho synovcem Jiřím Kallou.

Ten totiž svého strýčka zastupoval na stadionu v době, kdy Jágr hrál v zámoří. Vykonával funkci marketingového manažera a byl vlastně takovým vůdcem Rytířů Kladno. Pak se ale slavný strýček vrátil, a Kalla z Rytířů letěl jako namydlený blesk.

V době, kdy z Rytířů Kladno odešel největší sponzor, začal stadion z roku 1949 hráčům pomalu padat na hlavu. Všichni se báli, co bude, proto Jágrův návrat vnímali jako spásu. Vrátil se jejich hrdina! Vše zlé bude zažehnáno!

Jaromír Jágr Jaromír Jágr Zdroj: Profimedia

A byla to pravda. Sponzoři se vrátili, lidé chodili v davech a na stadionu se začalo blýskat na lepší časy. Bohužel to ale nemělo stejný efekt u jeho rodiny, konkrétně pak u synovce Jiřího, který se s Jardou nepohodl.

Dokonce prý dostal z vedení Rytířů vyhazov. Strýc si ho tam už dál nepřál. Kalla říká, že se začal obklopovat nesprávnými lidmi, kteří ho balamutí, a důvěřivý hokejista jim to baští i s navijákem. Nechápe, jak může legenda věřit cizím lidem, a ne své vlastní rodině.

„Ta ztráta důvěry nebyla z mé strany, ale z jeho strany. Každý se na to může koukat jakkoliv, ale myslím si, že rodina je to nejcennější, co máme, a myslím si, že je to nejvíc, čeho bychom si měli cenit. Pokud nevěříme rodině, komu bychom v dnešním světě měli věřit?“ ptá se v rozhovoru pro Expres.cz Jiří Kalla.

Ten dle svých slov nic neudělal a až z doslechu se vlastně dozvěděl, čím vším se měl provinit. Jágr s ním totiž přestal komunikovat a na žádosti o to, aby si vše vyjasnili, nereagoval. 

Jaromír Jágr Jaromír Jágr Zdroj: Profimedia

„On je hrdý a snaží se zachovat své já, co má, proto se na problém nepodívá zblízka a nechce ho ani vidět. Kolikrát ode mě nechtěl ani vysvětlení. Přitom šlo většinou o malichernosti,“ pokračoval v rozhovoru pro Expres.cz Kalla.

Jágr se podle synovce chová povýšeně i k jiným lidem. Považuje se prý za někoho, pro koho by mělo být ctí pracovat za kus žvance. Lidé na stadionu se ho ale bojí, tak raději mlčí a Jágrovo přezíravé chování trpí.

„Já jsem byl jediný člověk, který se mu mohl postavit. Lidé se nemohou sebrat a odejít. Nemají naspořené peníze, jako jsem měl já. Devadesát procent lidí na kladenském zimáku si hledá novou práci. Ten systém funguje na strachu lidí, že když odejdou, nebudou mít jinou práci. Vymizelo takové to, že pracuju pro Jaromíra Jágra, pro legendu,“ dokončil svou výpověď pro Expres.cz Kalla.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky