Nařízení související s pandemií koronaviru ovlivnily životy snad všech. Spousta lidí se potýká s finančními problémy, mnoho menších podniků dokonce zaniklo. Umělci přišli o své zakázky a situace má velký vliv i na sportovní svět. Proto hokejista Jaromír Jágr dění okolo pandemie bedlivě sleduje.

V rozhovoru pro Blesk.cz přiznal, že s vládními nařízeními moc nesouhlasí. „Je to nepříjemné. Osobně s těmi nařízeními moc nesouhlasím, ale to člověk asi nezmění,” nechal se legendární hráč slyšet. „V obchoďáku je najednou třeba 300 lidí, ale ty nemůžeš ani trénovat s dvaceti profesionály, kteří už tu nemoc všichni měli?” divil se hokejista. Sportovní kluby mají velké příjmy ze vstupenek, které teď pochopitelně nejsou.

Jedním z nařízení je také nošení roušek, se kterým má stále většina občanů velký problém. Jsou tací, kteří dokonce vůbec pochybují o jejich účinnosti. To Jaromír Jágr prozradil, proč vlastně ochrannou pomůcku nosit nemusí. „To se nedá. To si raději lehnu doma a nikam ven nejdu,” řekl podle Super.cz v rozhovoru pro Blesk.

Nucenou izolaci hokejista tráví společně se svou přítelkyní Dominikou. Jak Jaromír v rozhovoru pro Blesk přiznal, zatím se jejich soužití obešlo bez jakýchkoliv problémů a partneři si ani nelezou na nervy. „My spolu trávili hodně času i bez karantény, jsme spolu skoro pořád. Nic mi nechybí, mám partnerku, kterou miluji,” prohlásil v rozhovoru.

Situace ohledně pandemie koronaviru se podle čísel téměř nezlepšuje. Právě proto vstoupila v nedávných dnech v platnost nová opatření, která by měla současné počty nakažených zásadně snížit. Kromě stávajícího nošení roušek v MHD a vnitřních prostorách budov, je nutné mít nos a ústa zakrytá na frekventovaných místech, kde se lidé od sebe pohybují ve vzdálenosti menší než dva metry.

Stejně tak nově platí zákaz vycházení po 21. hodině a uzavření obchodů v neděli. Snad nová nařízení konečně přinesou kýžený výsledek.