Jarmila Šuláková: Dcera Zuzana je její kopie a tvrdí, že maminka měla dvě tváře

Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
Zdroj: Profimedia
Jarmila Šuláková

Moravská folklórní zpěvačka Jarmila Šuláková bohužel před dvěma lety zemřela. Její muzika ale žije dál a dcera Zuzana, která je věrná kopie své matky přebrala pomyslné žezlo po své matce! Jak na ni vzpomíná?

Jarmila Šuláková se narodila 27. června 1929 ve Vsetíně do umělecké rodiny. Maminka byla herečka, tanečnice a zpěvačka, tatínek muzikant, umělecký směr ale své dceři neurčili hned.

Šuláková se nejprve vyučila jako švadlena a nějaký čas pracovala jako pomocná tovaryška u švadleny, od ní ale utekla. Poté získala pracovní místo v kožešnictví, kde šila celkem čtyři roky. Práce ji ale moc nebavila.

V roce 1950 proto odešla a začala pracovat jako prodavačka ve vsetínské prodejně gramofonových desek, kde zůstala až do svého důchodu. Její cesta ke zpívání vedla přes valašský soubor Vsacan, ve kterém potkala i svého manžela, houslistu Ludvíka Schmidta.  Od svých třiadvaceti let pak zpívala s brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů, se kterým procestovala téměř celý svět. Osudová ale byla hlavně kapela Fleret!

Se souborem Fleret vystupovala zpěvačka až do svých dvaaosmdesáti let! Dodnes je považována za výjimečnou osobnost a lidé vzpomínají na její nezaměnitelný hlas.

Ve svém repertoáru měla více než tisíc skladeb, což je neuvěřitelné množství. Naštěstí po její smrti přebrala její místo dcera Zuzana, která je také skvělá zpěvačka a své matce jako by z oka vypadla.

Zuzana Šuláková na svou maminku vzpomíná s láskou, přiznává ale, že měla dvě tváře!

Zuzana Šuláková je své matce neskutečně podobná!

"Maminka byla takový Jekyll a Hyde. Doma to byla skromná tichá žena, na pódiu se ale probudila a našla v sobě dračici. Dokázala bavit celé davy, to měla nejraději," vzpomíná Zuzana na svou maminku.

Převzít pomyslené žezlo po své mamince, jako hlavní vokalistka souboru Fleret, prý pro Šulákovou mladší byla jasná volba. Ačkoliv se jí často stává, že ji lidé se slavnou matkou srovnávají, Zuzana si z toho nic nedělá, naopak jí to lichotí! "Maminka byla neskutečně silná a skvělá žena a báječná zpěvačka. Nevadí mi, že se mě s mamkou pletou, jsem za to ráda." uzavřela nástupkyně folklórní divy!

Pokud by jste su chtěli Šulákovou připomenout, můžete si zajít na koncert její dcery a zaručujeme, že se vrátíte v čase... Fotografie Zuzany najdete v galerii.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky