Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jana Plodková si bere přítele i do práce

Jana Plodková si bere přítele i do práce
Jana Plodková si bere přítele i do práce
Zdroj: Ivan Kahún

Krásné období, které právě prožívá, si chce Jana Plodková užít co nejvíc!

Herečka JANA PLODKOVÁ (33) má nového přítele a toulavé boty. Odstěhovala se za prací do Londýna (když předtím nějaký čas ze stejného důvodu strávila v New Yorku) na začátku února a zůstala tam do začátku července: „Ale každý měsíc jsem se vracela tak na tři dny. Jednak pracovně a jednak abych se viděla s rodinou. Takže zas tak dlouhé odloučení to nebylo. Výhodou je, že to není daleko. Letadlem dvě hodiny.

Jana Plodková

Co na to, že odjedete, říkali rodiče, přítel?
V době, kdy jsem poprvé odjížděla, jsem přítele neměla. S našima to bylo těžší. I se sestrou, protože se báli, abych tam nezůstala natrvalo. Přesun z Ameriky do Londýna jim kvůli vzdálenosti připadal lepší. Podle mě mají pořád strach. Nikdy nevíte, co se může stát. Tohle kdyby ale nemá cenu řešit, jinak se nehnete z místa.

Odjížděla jste s velkými ideály, nebo srozuměna s tím, že budete do nekonečna obcházet castingy?
Nejela jsem tam s očekáváním, že se mi hned začnou nabízet agentury, aby mě mohly zastupovat. Pro mě to je úplně stejný boj, jako to byl zpočátku tady. Rozkoukávala jsem se, obvolávala agentury, jezdila se představovat. Jediný rozdíl je, že jsem starší. A vím, že něco umím. Jsem sebejistější. Někdy, když jsem měla slabou chvíli, říkala jsem si, jestli to mám zapotřebí. Ale mám, obohacuje mě to a získávám velký nadhled. Ve výsledku nemám splíny. Všechno má svůj čas a pokud si mě to má najít, tak si mě to najde. A když ne, tak se svět nezboří. Zvolím si něco jiného. Samozřejmě že kvůli krizi kontakty z minula, které jsem v Londýně měla, nelze využít, je stop stav. Tak jsem začala chodit na angličtinu. Kdybych zůstala v Praze, možná bych jen seděla doma a čekala, až se někdo ozve.

Říkala jste, že co si vás má najít, najde si... Našla si vás láska?
Ano, to je pravda. Mám teď krásné období.

Mohl za to fakt, že jste se sešli při práci?
Asi jo. Kdybychom se nesešli při práci, tak se možná nepotkáme vůbec. Kdyby mě kamarád nedoporučil, že bych mohla natočit spot pro Žilka studio, tak bych se s Filipem neseznámila. Ale až dlouho potom jsme spolu začali chodit.

Očekávala jsem spíš, že jste si u něj náhodně vybírala brýle.
O té optice jsem dřív nevěděla.

Vy, taková modemanka?
Omyl. O módu se až v takové míře nestarám. Neobcházím obchody a nehledám značky.

Byla to náhoda, že jsem vás s partnerem potkala právě na natáčení?
Nebyla. Když má volno a nemusí být v práci, tak spolu chceme strávit co nejvíc času. Pro něj je to zajímavé, protože se nikdy s takovým prostředím nesetkal. Baví ho pozorovat, jak film vzniká.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky