Kauza zmizení Jany Paurové budí u veřejnosti veliké emoce. Matka čtyř dětí se pohřešuje od třetího února 2013, kdy si šla večer lehnout vedle svého manžela Pavla a ráno jakoby se vypařila!

Pavel Paur odvezl tehdy tři mladší děti na víkend k příbuzným a do domu se vrátil pouze se svým nejstarším synem. Později vypověděl, že večer šli s manželkou do ložnice spát a ráno se probudil sám! Tvrdil, že jeho žena utekla oknem, jeho verzi ale příliš lidí nevěřilo.

Teta pohřešované dokonce tvrdí, že Paur je vrah a tělo Jany se najde v základech rodinného domu, kde byla spatřena naposledy. V kauze od začátku panuje mnoho nejasností. Zmizení manželky oznámil totiž Pavel Paur až po víkendu! Navíc měla jít Paurová k výslechu na policii kvůli tomu, že ji manžel týrat. V pátek před osudným víkendem dostala předvolání a své kamarádce se svěřila, že se bojí jít domů! Tento fakt kamarádka pak sdělila policii, dodnes ale výpovědi svědků ani příbuzných nikam nevedly. Vše ale změnilo nedávné podřeknutí jednoho ze synů pohřešované!

Záhadné zmizení

"Kluk byl na výslechu a že se měl asi podříct, že něco by měl mít táta s tím starším synem," řekla webu TN.CZ sousedka Paurových. Policie na informace ohledně vyšetřování sice vydala embargo, přes to se ale ve vesnici proslýchají různé verze celého příběhu, i nedávno dokončené pátrací akce v domě!

"Já věřím, že Jana je v tom baráku, sice sedm let je dlouhá doba a mohl jí mezitím někam odvézt, ale já prostě říkám, že Jana je doma," řekla TV Nova teta pohřešované ženy Renata Winklerová.

Paurová měla na "rodinných" fotografiích nápadné modřiny na rukou, její manžel u výslechu tvrdil, že vznikly přitom, když se snažil svou ženu uklidnit. Policie na základě nově získaných důkazů po prohledání domu chtěla podrobit Paura detektoru lži, on ale zkolaboval a výslech nebyl možný! Pro podezřelého tímto ale vyšetřování nekončí, v domě se totiž našla na zdech krev nezvěstné Jany, a nové důkazní předměty jsou aktuálně na zkoumání!

Obří modřiny na rukou

Krev na zdech v domě rodiny Paurových našli vyšetřovatelé již v roce 2013, kdy matka čtyř dětí zmizela! Pro Radiožurnál promluvil kriminalista, který po Janě Paurové před sedmi lety pátral!

"Tehdy v únoru 2013 hodně mrzlo. Když jsme prohledávali dům a okolí, nenašli jsme žádné stopy, že by tam někdo něco zakopal nebo zalil betonem. To by ani v tom mrazu nešlo. Prohledávali jsme i přilehlý hřbitov, ale ani tam jsme nenašli známky, že by někdo třeba odsouval náhrobní desky. Prohlíželi jsme hřebíky v podlaze domu, nikde nic, žádné stopy, že by ji někdo otevíral," prozradil policista!

Dle Radiožurnálu se před lety v ložnici na zdi našla krev! Manžel zmizelé Jany Paurové to tehdy vysvětlil tak, že se s manželkou prý často hádali a jejich soužití bylo divoké. Zda je ale jeho tvrzení pravdivé, ukáže až další vyšetřování, na kterém nyní aktivně pracují desítky lidí! Nezbývá než doufat, že se záhadný případ konečně po letech vyřeší a pozůstalí najdou odpovědi a s nimi i vytoužený klid.