Jana Nagyová na počátku své kariéry pracovala v kantýně. Později si polepšila a stala se mzdovou účetní ve fabrice. V 90. letech se rozvedla s manželem, se kterým má dvě dcery.
Její další profesní kroky poté zamířily do sklárny a porcelánky. Během doby, kdy zde pracovala, si dodělala maturitu. S tím se ovšem nespokojila. Odjakživa totiž měla ambice a věděla, že pokud se bude hodně snažit, dosáhne mnohem víc. A jak řekla, tak také udělala.
V roce 1996 začala působit jako asistentka senátora Jiřího Kulhánka za ODS. Protože byla velmi aktivní, v roce 2006 si ji místopředseda strany Petr Nečas vzal s sebou do Prahy, aby mu vedla kancelář na ministerstvu práce.
Když se v roce 2010 Nečas stal premiérem, Jana Nagyová postoupila na pozici šéfky jeho kabinetu. Již tehdy se přitom začalo v médiích spekulovat, že spolu dvojice má poměr.
Trvalo ale další tři roky, než premiér přiznal, že již nějakou dobu žije se svou manželkou Radkou odděleně. Poté, co v roce 2013 odešel z premiérské funkce, se s Janou Nagyovou oženil.
Již o rok dříve, tedy v roce 2012, se ale o Janě Nagyové začaly objevovat znepokojivé zprávy. Ty se týkaly například nepřiměřeně vysokých finančních odměn na pracovišti, zpochybňován byl také způsob, jakým získala vysokoškolský titul.
Začala pracovat jako vztahová koučka
Později navíc vyšlo najevo, že Nagyová měla zneužívat a překračovat své úřední pravomoci k tomu, aby pomocí tajných služeb nechávala sledovat svou sokyni v lásce - tehdejší Nečasovu manželku Radku. Celá tato kauza přispěla k pádu vlády v roce 2013.
Soudy se roky nemohly domluvit, zda se Jana Nagyová skutečně něčím provinila a zda má být potrestána. Nakonec si vysloužila podmínku, kterou jí pomocí prezidentské milosti v roce 2023 prominul prezident Miloš Zeman.
Po pádu vlády se Jana, nyní již Nečasová, rozhodla zcela změnit své profesní zaměření. Absolvovala kurz koučinku a trochu paradoxně si otevřela poradnu, která se zabývala zejména vztahovými a rodinnými problémy.
Podnikání se jí úplně nevyvedlo
“Každý z nás může růst i zdokonalovat se. Život však není jen cesta nahoru. Na cestě je mnoho překážek a čeká nás i mnoho pádů a zklamání. Dobře vím, jaké to je. Pracně stoupat nahoru a pak prudce padat. Zažila jsem to několikrát. Nikdy jsem se však nevzdala a našla jsem v sobě sílu znovu vstát a opět jít,” uváděla na svém webu tehdy podle webu iDnes.cz.
Hodinové osobní setkání potenciální klienty stálo 2100 korun. Online konzultace pak byla levnější, stála pouze 1450 korun.
Toto podnikání jí ale nejspíše příliš nefungovalo, protože později činnost opět ukončila. Lidé jí totiž místo vážně míněných dotazů z legrace zasílali především nesmysly, což vedlo k tomu, že se rozzlobila a web zrušila. Čím se zabývá dnes, není jasné, protože se Jana Nečasová veřejného zájmu celkem pochopitelně straní.
Zdroje: iDNES.cz, Prima CNN, Lidovky.cz