Maminka Lucka se během své Výměny podívala do německé Žitavy, kde žije početná a velmi svérázná rodina poštovní úřednice Dominiky. Právě tam se také potkala s Janou, která se sama show kdysi zúčastnila. Ta se proslavila jak poměrně drsným vystupováním, tak svou vášní pro chov hadů. 

Nyní se do pořadu podívala pouze jako návštěva. S rodinou žijící v Německu se totiž přátelí, a když se dověděla, že se u nich natáčí, přišla si zavzpomínat a také ukázat, jak se její život od té doby změnil. 

Její tehdejší partner byl poměrně komplikovanou osobou, se kterou si Jana hodně vytrpěla. Kromě toho zjistila, že ji během natáčení měl podvádět s náhradní partnerkou. Tento nepříjemný zážitek jí prý doslova otevřel oči a motivoval ji změnit svůj život od základů. 

“Změnilo se hlavně to, že jsem se toho člověka, se kterým jsem byla, zbavila. Musím říct, že mi bylo úplně jedno, co si o mně kdo myslí, protože v mých stopách nejdou a můj život nežijí. Je hlavní, že jsme se ho zbavili,” vysvětlila blondýnka, která od té doby zkrásněla a také si našla nového partnera, který do její rodiny skvěle zapadl. 

Návratu na obrazovky se bohužel nedočkala hadí slečna Barča, se kterou se tehdy Jana na legendární scénu mezi osmi očima dostavila. “Had už nežije, no. Ale má svůj hrobeček krásný,” prozradila Jana, která si již pořídila nového beznohého mazlíčka.

Obrat v životě Jany překvapil v pozitivním slova smyslu také Janu Rezkovou, která již osmnáct let na pořadu pracuje jako jeho kreativní režisérka. “Musím říct, že na sobě opravdu zapracovala a hodně prokoukla. Slušelo jí to a vypadala vážně spokojeně,” popsala Rezková setkání pro Kafe.cz. 

“Myslím, že to bylo docela důležité. Lidé totiž často show kritizují a mají pocit, že natáčení účastníkům nic pozitivního nepřinese. V tomhle případě je to ale dobrá ukázka toho, že to vůbec nemusí být pravda a že Výměna Janě opravdu změnila život k lepšímu,” myslí si zkušená režisérka, která se během práce na oblíbené sérii setkala s celou řadou neobvyklých lidských příběhů. 

Kouří celá rodina

Zda přinese Výměna manželek změnu také rodině Dominiky, která se do Německa přestěhovala se svým novým partnerem Vláďou a svými dětmi - Irenou, Valentýnou a Dominikou, se teprve ukáže. Jisté ale je, že mají opravdu o čem přemýšlet. 

Náhradní maminka byla v jejich domácnosti řadou věcí nepříjemně překvapená. Nelíbil se jí ani stav domácnosti, ani to, že až na dvanáctiletou Domču jsou všichni její členové silní kuřáci, kteří si bez okolků zapálí klidně v posteli. 

Také jejich rodinné vztahy nejsou zrovna harmonické. Oba rodiče jsou totiž poměrně výbušní a navíc se zdá, že dcery Dominiky nepřijaly nevlastního tatínka Vláďu právě nejlépe. Nerozumí si s ním, a tak hodně času tráví zavřené v pokoji a nebo u babičky v Liberci, odkud se jim do Německa stěhovat nechtělo. 

Nádobí nemyl 40 let

Podle jejich matky to ale bylo nevyhnutelné. “Přestěhovali jsme se do Německa, protože jsem měla problém s bývalým partnerem a on má zákaz vstupu do Německa. Mohly jsme tu holkami začít znovu v klidu žít,” vysvětlila v pořadu životem zkoušená žena. 

Náhradní maminka Lucka navíc nebyla příliš nadšená z Vláďova přístupu k péči o domácnost. Nádobí umýval naposledy v patnácti letech, do dalšího chodu rodiny se příliš nezapojuje a kromě toho se jí děvčata svěřila, že dokonce příliš nepřispívá finančně. 

Mezi osmi očima tak bylo skutečně napětí téměř hmatatelné. To se bohužel příliš nezměnilo ani po návratu Dominiky domů. Její dcery se jí totiž poprvé svěřily s tím, že se jim Vláďa nezamlouvá. Jak situaci Dominika vyřeší, je nyní jen na ní. Jisté ale je, že bude muset v její rodině dojít k zásadním změnám, aby spolu všichni mohli vycházet lépe.

Související články