Bývalá manželka oblíbeného moderátora Jana Krause, Jana Krausová, dlouhá léta žila po boku charismatického herce Karla Rodena, a i když to s nimi neměla vždy úplně snadné, nedá na ně dopustit. Stejně to má i její maminka, která je má dodnes oba velmi ráda. Díky té se Jana naučila pozitivnímu myšlení a optimismu. Ten z její maminky, které je přes devadesát, doslova stříká. Jde prý o rodinný elixír mládí a dobré nálady.

"S maminkou máme na to, jak se vyléčit z trápení, stejný recept. Když vás něco rozjitří, tak je nejlepší na to rychle zapomenout. To je takový můj pud sebezáchovy, s nímž jsem se už narodila. Jakmile propadám skepsi, dovede mě potěšit i maličkost a jsem zase zpátky v pohodě," prozradila Krausová pro idnes.cz.

Janinu mladost podtrhuje i styl, který ráda nosí. I když sází na pohodlné a funkční oblečení, vždy v něm vypadá skvěle. Nemá ráda barvy, tudíž ji nejčastěji potkáte v černé nebo hnědé. Jejím nejoblíbenějším volnočasovým oblečením jsou džíny a sportovní péřovky.

Krausová se našla v pánském stylu, který jí vysloveně sluší

V jejím šatníku nechybí ani nadčasová klasika jako elegantní šaty v minimalistickém stylu. Ty ráda obléká v barvě červené, která k ní, jako k brunetce, velmi sedí.

Nejčastěji ji ale potkáte v pánském stylu. Miluje pánské košile, tenisky a svetry, které umí nosit. Vypadá v nich sexy a elegantně zároveň. Výstřihy u ní nehledejte a třpytky či nějakou divočinu už vůbec ne. Neujíždí si ani na upnutých modelech, i když by si to se svou postavou mohla klidně dovolit, ale raději razí heslo, že v jednoduchosti je krása.

Jana prostě umí stárnout s grácií a tvrdí, že věk je jen číslo. Ostatně má dlouhověkost v genech.

Kosmetické úpravy Krausová neschvaluje, herečky mají být přirozené

"Když se někdo trápí každým rokem navíc, tak si zkrátka stárnutí, a tím pádem i celý život, pořádně znepříjemňuje," prozradila svůj životní přístup časopisu Vlasta.

Ani s kosmetikou to Krausová nepřehání a po nějakých estetických úpravách netouží už vůbec.

„Osobně sázím na co nejjemnější přírodní kosmetiku. Nemyslím si, že bychom jako herečky potřebovaly nějakou nadstandardní péči, ale máme tak trochu zodpovědnost zůstat přirozené, proto se obloukem vyhýbám všem invazivním metodám. Když zkoušíte dlouho do večera, unavená jste vy i vaše pleť. Někdy se stane, že po představení úplně omdlím do postele a na péči není čas. Ale snažím se občas zajít na kosmetiku, i když mnohdy to dopadne tak, že do salonu zavítám, až když je nejhůř nebo když jsem hodně vyřízená,“ uzavřela svou radu, jak zůstat co nejdéle svěží oblíbená česká herečka.

Související články