Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jana Hubinská: Role Ilonky ze Zdivočelé země byla krásná

Zdroj:

„Přestože se bráním sentimentu, bulila jsem,“ přiznala Jana Hubinská (48), jak prožila poslední klapku Zdivočelé země. Seriálu, který začala pro Českou televizi natáčet v roce 1995.

Třicátníci ze seriálu se k ní nadšeně vrhají se slovy Ahoj, mami! „Když jsme začali natáčet, byli kluci, kteří si hráli na kovboje, teenageři,“ směje se sympatická Slovenka, která ztvárňuje manželku bývalého pilota Antonína Maděry v podání Martina Dejdara.

Filmová rodina

To, že ji režisér Hynek Bočan do seriálu podle knih Jiřího Stránského obsadil, považuje za štěstí. „Imponovalo mi, že ta postava rozhodně není jednoduchá, ale tenkrát jsem si jako mlaďoučká herečka posteskla, že mým kostýmem bude hlavně zástěra.

Teď je Sáře dvacet a studuje v Dánsku. Pro ženu je velký zlom, když dítě vyletí z domova a musí se naučit žít bez něj. Vymýšlím si jiné věci,“ prozrazuje herečka. Například se vrací ke svým starým koníčkum. Cestuje, nedávno byla v Nepálu.

„Vydrápala jsem se do výšky 4 200 metrů nad mořem. Bez přípravy, strašná drzost! Točila jsem, fotila, v září budu mít výstavu fotek v Divadle Na zábradlí.“

S cestováním souvisí její motorkářská vášeň. „Je to diagnóza z šestnácti let. K motorce jsem se vrátila, když Sára odrostla, jen jsem vyměnila předklon a vysokou rychlost za pohodlný posez na Harleyi.“

Po dotočení rozsáhlého seriálu se také pomalu začíná vracet k muzice. „Rádi bychom navázali na autorské CD Hotel Hazard a odehráli šansonové a jazzíkové koncertíky. Víc zatím neprozradím, abych to nezakřikla,“ říká Jana Hubinská.

Jana Hubinská (48)

  • Má ráda, když se pořád něco děje. „Nevydržím stát na místě, a kdyby se náhodou nic nedělo, něco si vymyslím.“
  • Hostuje v několika slovenských divadlech a v pražském Divadle Na zábradlí. Čeští diváci ji dále znají z filmů Děvčátko (Český lev 2002), Příběhy obyčejného šílenství a Chyťte doktora!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU