Poslední roky je Hlaváčová odkázána na ostatní lidi. Již delší dobu jen leží a zhoršují se jí i psychické problémy. Její dcera Barbora najala speciální ošetřovatelky, aby se o ni staraly.

„Měla jsem štěstí na úžasné ženy, které mají srdce na pravém místě, takže je o maminku dobře postaráno. Maminka se má báječně v rámci svého věku. Žádný parkinson, alzheimer ani jiné choroby se nekonají,“ řekla Barbora v Českém rozhlasu.

„Je spokojená, je o ni postaráno, luští křížovky, kouká se na televizi a je moc ráda, že je sama,“ popsala program své maminky. Občas s ní doma zažívá velmi úsměvné situace. „Manžel za ní přijde a řekne: 'Paní Jano, koupil jsem vám koláček, ten máte ráda.' A ona: 'Martínku, to jsi hodný, děkuju ti. A zavři!“ smála se Barbora.

„To je taková naše rodinná věta, teď už ji na mě uplatňuje i moje náctiletá dcera: 'Děkuju, maminko. A zavři.' Moje maminka má ten alt ještě o dvě oktávy níž, takže opravdu nikdo si nedovolí nezavřít a v tichu neodejít,“ tvrdí herečka.

„Takhle ji necháváme a ona se přihlásí, když něco potřebuje. Vstup volný má pouze kocour,“ prozradila. Bára je ráda, že se o ni může starat a vrátit jí tak péči, kterou kdysi ona poskytla jí.

„Maminka se má dobře a myslím si, že si tu péči tak trošku lišácky užívá. Že by ještě všechno do jisté míry zvládala sama, ale ta péče kolem je nastavená a ona velmi dobře ví, že tak jak celý život dřela na milion procent a ještě víc, tak si to teď vyvažuje. Já jsem vlastně strašně ráda, že jí to můžeme dopřát,“ prozradila Barbora Munzarová.

„Nemám chuť chodit ven. Nechci. Stejně jako už nemám chuť s nikým mluvit. Zaprvé se mi občas komunikuje velmi těžce a zadruhé jsem se toho v životě namluvila až až,“ řekla před lety Hlaváčová deníku Aha.

V současné době se o ni stará rodina a pečovatelky, ale sama by se o sebe Hlaváčová postarat nedokázala. Nijak se netají tím, že na tom není nejlépe.

„Tam, kam nutně potřebuju, jako je toaleta, tam si s pomocí chodítka dojdu. Nebo k doktorovi, když mne dovezou, tak se potom nějak došourám. Jinak je ze mne ale opravdu ležák,“ dodala Hlaváčová s tím, že dojde jen kam musí.