Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam se poděla herečka Jana Hlaváčová? I její sestra Dana má jen kusé informace

Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
Zdroj: Profimedia

Dana Hlaváčová byla svého času velmi slavná. Proslavila ji především role Dory v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Zatímco o její slavnější sestře Janě Hlaváčové slyšet je, po Daně se slehla zem. Všechno začalo, když se před lety odstěhovala z Prahy.

Z Prahy do Mladé Boleslavi se Dana odstěhovala už před deseti lety. Právě tam žije její dcera Lucie Matoušková. „Do Prahy nejezdím, ale s Janou si voláme,“ řekla herečka deníku Aha!. To už ale dávno není pravda.

V tu dobu Jana opustila Divadlo na Vinohradech a stáhla se do ústraní. Říkalo se, že má Parkinsonovu nemoc, ale zda je to pravda, nikdo nevěděl.

„To není jisté. Má svoji lékařku s obrovskými zkušenostmi, která tu nemoc studovala i ve Švédsku. A ta sestře řekla, že si není jistá, zda jde o tuto chorobu, že jí to potvrdit nemůže,“ tvrdila Dana, která se šuškandu o nemocné sestře snažila zvrátit.

Jana Hlaváčová Jana Hlaváčová Zdroj: Profimedia

Následně se však sestry úplně odcizily. „Od té doby, co jsem ležák, se sestrou nejsme ani v kontaktu. Nevíme o sobě. Nemám na ni ani telefon. Já mám ale dost co dělat se sebou, nezbývá sil starat se o něco jiného,“ prozradila podle webu Blesk.cz Jana Hlaváčová.

Její zdravotní stav není vůbec dobrý. „Tam, kam nutně potřebuju, si s pomocí chodítka dojdu. Třeba k doktorovi, když mě dovezou, se nějak došourám. Jinak je ze mě ale opravdu ležák, proto nikam nechodím,“ řekla otevřeně.

Kvůli špatné pohyblivosti se nedostavila ani na pohřeb svého muže Luďka Munzara a k vidění tam nebyla ani Dana. Janě jistě pomáhá nejbližší rodina. Zřejmě jí pomáhala i v době, kdy měla silné deprese. Špatně na tom nebylo jen tělo, ale spíše mysl.

Jana Hlaváčová Jana Hlaváčová Zdroj: Profimedia

„Mívám zbytečné obavy, aby se někomu z rodiny něco nestalo. Z takových myšlenek se mi udělá špatně od žaludku a mou jedinou nadějí je, že si vymyslím nějakou práci, na kterou se musím soustředit,“ uvedla pro Magazín Dnes.

Prozradila také, proč se rozhodla skoncovat s kariérou herečky. „Měli jsme zkoušet hru Tartuffe, já si říkala, jak se to o prázdninách krásně naučím, ale najednou jsem se těch hloupých pět stránek učila dva týdny – a když jsem patnáctý den zase otevřela knihu a zjistila, že si nepamatuju ani slovo, tak jsem si řekla: A konec. Musíš toho nechat,“ konstatovala Jana, jež už hrát netouží.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky