Že jsou vztahy otce a slavné dcery na bodu mrazu, není žádným tajemstvím. Zpěvačka tatínka nicméně nekontaktovala ani v únoru, kdy slavil již osmdesáté narozeniny. Již roky se totiž chová, jako by žádného otce ani neměla.

Že nejsou v kontaktu, přiznal Nemejovský pro deník Blesk bez okolků. “Ano, asi patnáct let jsme se neviděli,“ přiznal herec. Pozvání do Lucerny, kde 11. dubna proběhne vzpomínkový koncert na jeho bývalou ženu Naďu Urbánkovou, také neobdržel. 

“O ničem takovém opravdu nevím. Nikdo mě nikam nepozval,“ potvrdil Jan Nemejovský, kterého prý ale tento fakt nijak nepřekvapil.

Dcera ho odepsala

Bez dcery ostatně prožil i své nedávné kulatiny. “Narozeniny jsem oslavil s příbuznými a poblahopřál mi i starosta Neveklova, kde žiju. Už jsem si zvykl, že pro Lindu neexistuju...“ konstatoval překladatel a příležitostný herec, který Janu Fabiánovou stále oslovuje jejím rodným jménem.

Naposledy zpěvačku potkal neplánovaně, a to na večírku k příležitosti premiéry jistého filmu. “Přitom jsem se o ni staral dost. Naďa neměla čas. Byl jsem táto-máma, ale vděku jsem se nedočkal,“ vysvětlil. 

Jeho dcera s tím ale patrně tak úplně nesouhlasí. “Žádného tatínka jsem nikdy neměla,” řekla poměrně ostře v jednom z rozhovorů. Za otce tak zjevně nepovažuje ani lékaře Karla Havlíka, za kterého se její matka po rozvodu s Nemejovským provdala a se kterým poté obě žily ve Švýcarsku. 

Janu Fabiánovou možná adoptoval jiný muž

To je poněkud překvapivé vzhledem k tomu, že Janu Fabiánovou její otčím pravděpodobně adoptoval. Jestli to tak s jistotou je, ovšem nikdo nedokáže říci, protože ani Naďa Urbánková, ani její dcera se k tomu nikdy nevyjádřily. 

Jistě to ostatně neví ani biologický otec Jany Fabiánové. “Naďa do Havlíka vkládala velké naděje po materiální stránce a odstěhovala se za ním i s dcerou do Švýcarska. Jednou takhle za mnou ale přišel, když byl v Česku – prý ať podepíšu papíry k adopci,“ popsal Nemejovský před časem pro Aha!.

Pro zvláštní žádost měl prý lékař také vysvětlení. “Že prý příjmení Nemejovská ve Švýcarsku zní divně... Tak jsem to po poradě s Nadinou rodinou podepsal. Doteď ale nevím, jestli je Linda adoptovaná. Takové vztahy mezi sebou máme,“ dodal suše umělec. 

Naďa Urbánková měla dceru unést do Švýcarska

Podivné byly ostatně také okolnosti, za jakých jako dítě Jana Fabiánová s matkou do Švýcarska odcestovala. “Za bolševika byly poměrně solidní zákony týkající se dětí. A v nich stálo, že i když jsou rodiče rozvedeni, druhý rodič musí dát souhlas, když ten první chce vzít dítě do zahraničí,” vysvětlil Jan Nemejovský. 

“Naďa dceru tehdy odvezla a já se ani nevyslovil. Až za rok se mi ozvali přátelé Nadi z vnitra a předvolali si mě. Chtěli, abych dodatečně podepsal souhlas, který potom antidatovali. Tak to jenom pro obrázek,” svěřil se se smutnou životní etapou. 

Vzhledem k tomu, že románek se zmíněným lékařem prý začal ještě rok před tím, než se Jana Fabiánová narodila, byly i momenty, kdy Jan Nemejovský měl pochybnosti o svém otcovství. “Nevím, jestli je Jana moje dcera. Rozhodně tomu ale věřím a chci věřit, že je,” otevřeně přiznal. 

Jejich vztah nicméně od rozvodu s Naďou Urbánkovou skutečně nestojí za nic. “My spolu vůbec nekomunikujeme. Neozvala se, ani když Naďa začala mít velké zdravotní potíže,” uzavřel Jan Nemejovský.

Související články