Jednopodlažní bungalov je celý ukrytý v zeleni a dominuje mu barva tmavého dřeva. Jana Doleželová jej obývá s partnerem Davidem Trundou a dcerou Verunkou. Než našli ideální místo k životu, nějakou dobu museli pátrat. 

“Bydlení jsme hledali dlouho. Chtěli jsme něco v přírodě, za městem, ale zase v dojezdové vzdálenosti od Prahy, kde mám často povinnosti,” vysvětlila bývalá Miss pro deník Blesk s tím, že dům o dispozici 4kk se nakonec ukázal jako nejlepší volba, za kterou si dodnes stojí.

“Nejvíc tu miluji ten klid. Jsme na konci vesnice a cestu sem zahrazuje závora, takže tu mám též pocit bezpečí, což oceňuji hlavně kvůli Verunce,” prozradila Jana Doleželová, která se v Říčanech natolik zabydlela, že se angažuje také v místní komunální politice. 

Lišky dávají dobrou noc

Přestože se nedaleko domu nachází dálnice, díky velkému množství zeleně na ni není nejen vidět, ale není slyšet ani žádný hluk. Místo je zcela tiché a čas od času tam zavítají také divoká zvířata z okolí.

Zahrada skýtá hned několik krásných zákoutí, která vysloveně lákají k tomu trávit čas pod širým nebem. “V létě trávíme co nejvíce času venku. Máme tu koupací biotop, do kterého jsme nechali udělat ohřev vody. Rostlinám to nevadí a Verunka už chce do vody,” popsala spokojená paní domácí. 

Až na tuto úpravu ale na dům nebylo téměř nutné sáhnout. Rodina se mohla nastěhovat velmi rychle poté, co jim původní majitel předal klíče. “Když jsme dům koupili, nebylo tu potřeba nic moc předělávat,” vypráví Jana. 

Příroda na prahu dveří

“Obývací pokoj s kuchyní byl částečně zařízený, ostatní místnosti jsme designovali sami. Jen dětský pokoj budeme ještě vylepšovat. Čekáme, až dcera trochu povyroste,” zavzpomínala modelka.

Do domu se vchází skrz francouzská okna přímo z terasy. V létě tak je příroda prakticky v obýváku. Mohlo by se zdát, že velkou část roku bude kvůli skleněné ploše v domě příliš horko. Podle Jany Doleželové to ale skutečně nehrozí. 

“Ve všech místnostech nám okna stíní plisé rolety, v ložnici zatemňující a v obývacím pokoji takové, které odrážejí sluneční paprsky. Využívám navíc systém nočního větrání, máme sítě proti hmyzu, takže můžeme mít celou noc okna otevřená,” vysvětlila Jana Doleželová systém větrání domu. 

Rodina zde našla klid a mír

“A přes den se rádi osvěžíme v jezírku. Původně jsem přemýšlela o tom, že si tu místo něj uděláme klasický bazén, ale bylo mi líto vodních rostlin, které bychom museli zlikvidovat,” prozradila sympatická tmavovláska. 

Jana Doleželová se velmi ráda realizuje na zahradě. Ta je sice docela velká a zarostlá, je ale tak chytře vymyšlená, že nevyžaduje příliš mnoho práce. Jednou za rok tak rodině s těžšími pracemi pomůže zahradnická firma, jinak se o vše starají sami. Pěstují ovoce, zeleninu nebo třeba bylinky. 

Pokud není štěstí na hezké počasí, může se rodina uchýlit dovnitř ke krásnému krbu, který dotváří v domě příjemnou atmosféru. Pohodlí lze nalézt také v ložnici, která je velmi tichým, ale útulným místem, kde je doslova radost odpočívat.

Související články