Jana Brejchová: Žila ve třech, osudovým mužem byl pedant Hanzlík

Jana Brejchová
Jana Brejchová
Zdroj: Šíp
Jana Brejchová

Z Jany Brejchové se mužům kdysi zastavoval dech. Byla totiž nádherná a uměla toho využít. Diváci ji znali ze snímků jako Noc na Karlštejně nebo Panna a netvor. Sláva jí ale štěstí v soukromí nepřinesla. Ba naopak.  

Osudovou láskou byl pro herečku Janu Brejchovou Jaromír Hanzlík, ale život s ním rozhodně nebyl žádný med. Hanzlík a Brejchová měli společného známého – režiséra Vladimíra Drhu. V knize Lásky mé já stůňu popisuje drsnou realitu.

„Prosím tě, Jano, co to máš na sobě? Proč tak blbě stojíš? A neměla by ses u tohohle tvářit takhle, ale takhle,“ popsal režisér, jak Jaromír Janu peskoval. Jejich povahy se k sobě zkrátka nehodily. Své zkušenosti s ním má i Tereza Brodská, dcera Brejchové.

„Třeba si mě vzal na pohovor a řekl: Terezo, takhle to dál nejde, tady mi vyplníš jeden papír. A tam stálo: Já Tereza Brodská, slibuji, že ode dneška budu zhasínat v koupelně, i když ji opustím jen na tři minuty. A podepsat. A za měsíc zase jiný lejstro,“ prozradila ve Všechnopárty Brodská Karlu Šípovi.

Brejchová byla před lety snem mnoha mužů

Ještě před Hanzlíkem žila Brejchová s režisérem Milošem Formanem nebo Vlastimilem Brodským, se kterým má Terezu. V životě herečky vznikaly prapodivné situace. Hanzlík se k ní nastěhoval, ještě, když žila s Brodským. Brodský ale pak od všeho dal ruce pryč.

Tereza Brodská do milostných záležitostí matce nikdy nezasahovala, jelikož už ve dvanácti věděla, že na to nemá právo. „Nikdy nedávala najevo, že by na tom bylo něco zlého, protože již ve dvanácti letech měla takové krásné heslo, že láska je mocná čarodějka,“ prozradil Brodský dle Týdeníku Sedmička.

Brejchová je teď spíše v ústraní 

Čtrnáct let pak prožila Brejchová ještě s Janem Zahajským. Mezi její nejznámější snímky patří Noc na Karlštejně, Pana a netvor nebo V zámku a v podzámčí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky