Jana Brejchová měla sedm sourozenců, které v podstatě vychovala. Byla totiž druhá nejstarší v rodině. Také doma uklízela, vařila a starala se o domácnost. Naštěstí však již ve třinácti letech začala její kariéra.

Roku 1953 si ji totiž filmaři ve škole vybrali do snímku Olověný chléb. Její rolí byla dívka Píďalka. Krásná blondýnka je uhranula zjevem i talentem, nechali si ji tedy v hledáčku.

Jana si našla práci písařky a zůstala bydlet u rodičů. Bohužel se však její otec a matka právě rozcházeli kvůli jiným milencům, tak to doma nebylo moc snadné. Jana musela pracovat, starat se o sourozence, domácnost a ještě natáčela filmy.

Zhroutila se při natáčení filmu Vlčí jáma a tři hodiny v kuse plakala. Nakonec se svěřila asistentce režie, v jakém prostředí žije, a ta se rozhodla jí pomoci. Řekla, že jí zaplatí hotel. Táta souhlasil, a Jana tak nějaký čas zůstala sama.

Po natáčení filmu se vrátila domů, kam ji ale matka už nepustila. Dokonce zakázala sourozencům, aby jí otevřeli. Bratr Jarda jí přinesl kufr s věcmi s tím, že jí je posílá máma. Prý když odešla, už se nemá vracet. Domů už se herečka nikdy nevrátila.

Naštěstí přicházela jedna role za druhou, a Jana tak neměla čas na truchlení. Z Brejchové se stala hvězda první velikosti. V osmnácti letech se poprvé provdala. Vzala si slavného režiséra Miloše Formana, který byl tehdy ještě neznámý mladík. Nebyl však na manželství připravený a chtěl si užívat. Nakonec se rozhodla pro rozvod.

Milošovi to zavolala do Londýna a na truc si začala s německým hercem Ulrichem Theinem. Toho si také vzala, ale jak se dalo čekat, vztah vydržel jen chvíli. Konec přišel poté, co Jana porodila mrtvé dítě.

Dalším slavným mužem v jejím životě byl Vlastimil Brodský, který proti ní působil velmi usedle a nesměle. Jeho přátelé si dokonce nepřáli, aby si herečku vzal. Měli pravdu. Seděl doma a čekal, až se Jana vyřádí. Nakonec skončila v náruči kolegy Jaromíra Hanzlíka. Ani s ním ale nevydržela. Nesnesla, že měl navrch a ovládal ji.

Posledním mužem jejího života byl herec Jiří Zahajský, který byl pro ni ten pravý. Skvěle si rozuměli, byli přátelé a měli společné zájmy. Ideální kombinace pro spokojený podzim života. Bohužel Jiří zemřel, a Jana zůstala sama.