Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jana Boušková: První manželství bylo peklo, váží si klidu vedle Václava Vydry

Jana Boušková
Jana Boušková
Zdroj: Profimedia
Jana Boušková

Jana Boušková působí celý život velmi optimisticky. Jednoduché to ale nikdy neměla. Před Václavem Vydrou žila s bohémem Petrem Svojtkou, do kterého byla bezhlavě zamilovaná. Možná právě proto mu trpěla nekončící večírky i jiné ženy.

Petr Svojtka zemřel v pětatřiceti letech. Do té doby ale Janu Bouškovou pořádně natrápil. Byl to bohém každým coulem a podle toho také jejich soužití vypadalo. Svojtka rád holdoval alkoholu a nijak se tím netajil. Boušková mu jakožto jeho žena odpouštěla i věci, které by mu jiná neodpustila.

Herec měl totiž slabost pro něžné pohlaví, a to možná i během jejich manželství. Před ní žil s Kateřinou Macháčkovou, se kterou měl syna Petra a následně si pořídil ještě nemanželskou dceru s kolegyní Janou Janěkovou. S Bouškovou měl syna Jana. Byl to ďábel, ale herečka se to snažila přehlížet, protože ho milovala.

Vydra jí pomohl v těžké životní situaci

Vždycky ho bavilo jezdit mezi vagóny tramvaje a právě to se mu stalo osudným. Jednoho dne spadl a zabil se. Boušková zůstala na syna Jana úplně sama a toho možná využil Václav Vydra. Zatímco herečka oplakávala manžela, Vydra jí se vším pomáhal a ještě ji držel nad vodou.

„Tak dlouho za ní chodil a pomáhal jí, až tam zůstal,“ řekla Hana Homolová, která v tu chvíli s Vydrou žila. S Bouškovou si Vydra později moc přál miminko, ale herečka potratila. „Zachránili mě v podolské nemocnici. Byli zlatí a moc jim za to děkuju. Musela jsem se smířit s tím, že další děťátko už mít nebudu,“ prozradila Boušková.

Vydra je její celoživotní oporou

Dnes už ale Boušková nesmutní. V jejich domácnosti je veselo. Často je navštěvuje její syn Honza, se kterým mají hezký vztah. Na Bouškové je životní štěstí zkrátka vidět, jelikož má neustále úsměv od ucha k uchu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU