Ti dva se seznámili již na konzervatoři, kde se mladý Václav Vydra ve svých sedmnácti letech na první pohled zamiloval. Jeho vyvolenou byla o rok a půl starší spolužačka s divokými kudrlinami Jana Boušková, pro kterou doslova ztratil hlavu. 

Dlouhou dobu jí na okenní parapet bytu, kde s rodinou žila, vytrvale pod rouškou noci nosil květiny nebo třeba ananasy, ale všechno bylo marné. Jana mu totiž dala najevo, že z toho nic nebude, a tak se z nich nejprve stali pouze přátelé. 

“Vždyť je Vašek o rok a půl mladší než já! A když je ti devatenáct, přece nemůžeš chodit se sedmnáctiletým cápkem,” vysvětlila svůj tehdejší postoj Jana Boušková pro server iDNES.cz s úsměvem. 

Na čas se jejich životy oddělily

Po dokončení studií se jejich dráhy na čas rozdělily, mimo jiné proto, že mladý herec zamířil na vojnu. Tehdy si proto vzala Jana Boušková na hlídání jeho psa, což vyústilo v komickou situaci. 

“Jediné, čeho jsem tenkrát v našem vztahu dosáhl, bylo, že můj pes obskočil její fenku. Měli jsme krásný štěňátka,” vzpomíná s humorem Václav Vydra. 

Jana Boušková se později vdala za herce Petra Svojtku, který se osvědčil jako herec vnitřně rozervaných postav. Bohužel se ukázalo, že často nemusí ani moc hrát. Dvojice spolu sice měla syna Honzíka, nicméně jejich láska skončila předčasně. Herec se potýkal s psychickými problémy a alkoholem, což se mu stalo osudným. 

Pouhý den po 28. narozeninách Jany Bouškové totiž v noci zahynul v Praze při dopravní nehodě, o které dodnes není jisté, jak k ní došlo. Pravděpodobně se chtěl alkoholem posilněný Svojtka povozit na spojovací oji mezi dvěma vagóny tramvaje, ale neudržel se a spadl pod jedoucí soupravu. Byl na místě mrtvý. 

Dohromady je svedla náhoda

Václav Vydra na ovdovělou Janu Bouškovou narazil náhodou ve vlaku z Ostravy, kde oba měli pracovní povinnosti. “Nenapadlo nás nic lepšího, než si koupit do kupé studený šampaňský. Každý jednu láhev. Výstup z vlaku mi dělal dost problémy, a tak jsem byla ráda, když jsem se dostala domů. A šup do postele. Ani nevím, jak dlouho jsem spala, když nade mnou stojí máma a šeptá: „Je tady Vašek Vydra a má s sebou psa,” vyprávěla Jana Boušková pro iDNES.cz okolnosti jejich seznámení. 

“Vyskočila jsem z postele, běžím ke dveřím – a tam stojí Vašek, v podpaží třímá přenosnou barevnou televizi, v ruce květináč s vánoční hvězdou a u nohou mu seděl pes. A pak se mi zatajil dech – on přinesl ještě balíček a v něm obrovský autíčko, Porsche, pro mého syna Honzíka. A to jsem se rozbrečela, to mě, vdovičku, úplně sejmulo,” prozradila herečka s tím, že tehdy byl zrovna Štědrý den, a tak je jejich láska skutečným vánočním zázrakem.

Nuda v jejich manželství nemá místo

Ani po čtyřiceti letech vztahu se spolu pár, který se před deseti lety přestěhoval z Prahy na Slapy, rozhodně nenudí. Společně mají hospodářství s koňmi, dva psy a spokojenou rodinu. 

“Vašek pořád něco vymýšlí. Třeba přišel s tím, že si udělá zkoušky na loď jako kapitán. A tak jsem šla s ním a moc mě to baví, díky Vaškovi zažívám spoustu nových věcí. Jedna paní se mě onehdy ptala: „Nudíte se někdy?“ Tak jsem se smála nepřetržitě asi dvě minuty. S Vaškem se nikdy nenudím,” potvrdila Jana Boušková.

“My se spolu opravdu nenudíme, ani když se koukáme na televizi. Protože k tomu máme často komentáře anebo se na sebe podíváme a v ten moment vypínáme. Máme stejný názory na umění, na svět... Taky vkus máme skoro stejnej,” vysvětlila spokojená manželka.

Související články