Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Čarodějka z Arabely Jana Andresíková zemřela na koronavirus

Jana Andresíková
Jana Andresíková
Zdroj: Profimedia

Jana Andresíková bojovala poslední měsíce se zdravotními problémy. Herečka byla v nemocnici po zlomenině krčku, nikdo ale nečekal, že se domů již nevrátí!

Jana Andresíková se narodila v roce 1941 v Kroměříži. Po studiu na Pedagogické fakultě studovala herectví na JAMU v Brně. Když dokončila absolutorium, odešla do Prahy, kde získala první profesionální angažmá v avantgardním divadle Maringotka. Byla dva roky členkou legendárního Divadle Za branou a v roce 1969 opustila stálé angažmá, a stala se herečkou na volné noze.

Ačkoliv se Andresíková obejvila v desítkách televizních i filmových rolí, divákům se nejvíce zaryla jako čarodějnice v seriálu Arabela.

Málodko ví, že herečka měla v době dokončování Arabely vážnou autonehodu, a proto tehdy její postavu nadabovala Jana Dítětová. Poslední filmovou rolí Andresíkové byla pomatená Lejdy ve filmech Zdeňka Trošky Kameňák 1 a Kameňák 3. 

Ještě nedávno byla herečka v pořádku, vše ale změnila zlomenina, kvůli které skončila v nemocnici!

Janu Andresíkovou si všichni pamatují jako čarodějnici z Arabely

Jana a její životní role čarodějky v Arabele. Jana a její životní role čarodějky v Arabele. Zdroj: Facebook.com

Kromě herectví za sebou zanechala Jana Andresíková i veliké stopy v dabingu. Svůj hlas například propůjčila americké herečce Whooppi Goldberg ve filmech Sestra v akci.

V roce 2010 dokonce získala Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.

Zdravotní problémy začaly u herečky v roce 2016, tehdy měla veliké bolesti páteře a musela postoupit operaci. Bohužel se ale její stav ani poté nezlepšil. "Nic s tím prý nelze dělat. Že se to ozve teď před smrtí takovou silou, to jsem nečekala," řekla tehdy Andresíková. 

Herečka se s bolestmi naučila žít, před pár měsíci si ale zlomila krček a skončila na dlouhé týdny na lůžku, kde se nakonec nakazila koronavirem!

Jana Andresíková byla nejen skvělá herečka, vynikala i jako dabérka

S Jiřím Lábusem jsou kamarádi i v soukromí. S Jiřím Lábusem jsou kamarádi i v soukromí. Zdroj: Facebook.com

"Poslední měsíce života strávila v nemocničních zařízeních po zlomenině krčku. Měla v centru následné péče na Mělníku skvělou péči. Bohužel po prodělaných mnoha onemocněních její tělo nápor oslabení z infekční nemocni bohužel nevydrželo," popsal manažer Andresíkové René Kekely webu Novinky.cz.

Kekely potvrdil, že Andresíková měla pozitivní test na koronavirus a její oslabené tělo proto boj s vážnou nemoci nezvládlo.

Smutná zpráva se rychle roznesla showbyznysem a po herečce truchlí nejen příbuzní, ale i fanoušci, kterých měla nespočet. Budiž jí země lehká...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU