Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jana Adamcová: S manželem se snažíme

Moderátorka Jana Adamcová poodhalila, jak to chodí v rodině slavného režiséra
Moderátorka Jana Adamcová poodhalila, jak to chodí v rodině slavného režiséra
Zdroj: Archiv Jana Adamcová, Ivan Kahún

Moderátorka Jana Adamcová poodhalila, jak to chodí v rodině slavného režiséra

Moderátorka JANA ADAMCOVÁ (37) poznala svého manžela, režiséra Jiřího Adamce (62), před více než deseti lety. Jak ho vidí dnes, o čem si doma povídají a kdo má navrch při výchově dětí? 

Adamcovi Adamcovi Zdroj: Archiv Jana Adamcová, Ivan Kahún

Co se vám na manželovi líbí a bez čeho byste se naopak obešla?
Líbí se mi téměř všechno. Jeho moudrost, pracovitost, humor, schopnosti, naladění na stejnou vlnu. A co mi vadí? Když dva dny nerežíruje, tak potom režíruje doma celou rodinu. Bez toho bych se obešla snadno....

Jste jednotní v názorech na výchovu dětí?
Naštěstí ano. Ze všeho nejméně bychom chtěli, aby byly naše děti rozmazlené. Někdy je těžké najít správnou hranici mezi projevem lásky a přílišným rozmazlováním, ale snažíme se. Co našim dětem určitě nechybí, je sebevědomí, to musíme někdy potlačovat. Myslím, že je důležité, aby rodiče, pokud jde o způsob výchovy, drželi při sobě a našli kompromisy. Dítě by nemělo pociťovat rozdíly ve výchovných metodách obou rodičů.

Jak rádi trávíte volný čas?
Popravdě řečeno, ani nevím, co je to volný čas. Pokud je to chvíle, kdy můžu sedět a nic nedělat, pak je to pár minut před spaním v posteli s knížkou. A pokud je to chvíle, kdy jsem šťastná, tak je to určitě tehdy, když jsme celá rodina pohromadě a děti jsou zdravé a spokojené.

Máte v domácnosti zavedenou nějakou dělbu práce?
Od konce července, kdy manžel začal denně točit a stříhat seriál Cesty domů, je dělba práce mezi námi dospělými poměrně jednoduchá. Já mám na starosti domácí práce a manžel seká zahradu. Ale jinak děláme téměř vše společně a podle toho, jak kdo co stíhá nebo nestíhá... Jasminka je ještě malá (2), ale Daník (4,5) už má taky povinnosti, které se týkají zejména úklidu svých rozházených věcí.

O čem spolu s oblibou konverzujete?
O všem, co se kolem nás děje. Nejvíc asi o práci, která teď manžela obklopuje, a hodně také o televizích. O tom, co vysílají, na co se dá nebo nedá dívat. Televize, to je náš zaměstnavatel, naštěstí máme oba mnoho společných kolegů a známých, takže témat pro konverzace je nepřeberné množství.
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky