Profesní trable nebylo to jediné, co Adamcovou v posledních letech trápilo. Jana se se svým manželem, režisérem Jiřím Adamcem, procházela obrovskou krizí. Jejich vztah měl vyvrcholit až k rozvodu. Zatím jsou ovšem manželé alespoň formálně.

Krize

Jednapadesátiletá Adamcová přiznala, že si zažila jedno z nejtěžších životních období. „Někdy dokáže život hodně překvapit. Tak moc, až vás to povalí na zem a nenechá vás se zvednout,“ přiznala fanouškům na svém Instagramu. „Někdy je těch »překvapení« tak moc najednou, že už se vám zvedat ani nechce. Že se vám už nechce vstát z postele,“ pokračovala v emotivní zpovědi. Do tohoto stavu se dostala kvůli svým blízkým lidem. Řada z nich ji zklamala. „Protože jste v ně přestali věřit. Protože máte pocit, že už nikdy nikomu, kromě těch pár úplně nejbližších, neuvěříte. A když se pak přesto zvednete a konečně se odvážíte vyjít ven, je na vás ta změna znát. Protože šrámy se zahojí, ale jizvy zůstávají,“ napsala emotivně.

Nová kariéra

Bývalá moderátorka Sportovních novin na televizi Nova se na delší dobu stáhla z veřejného prostoru. Lidé ji po letech začali vídat až po boku tehdejšího premiéra Andrea Babiše. Jeho vládě dělala Adamcová tiskovou mluvčí. Po nástupu nové vlády ovšem přišla Jana o místo a snažila se najít novou práci. Moderátorka se nyní postupně vrací i k účasti na společenských akcích. Dorazila například na volbu Muže roku do Náchoda. Na začátku roku 2023 oznámila také novou pracovní pozici. Nyní je tiskovou mluvčí v nadaci Women for Women, která pomáhá matkám samoživitelkám. Celá situace kolem jejího pracovního světa ji velmi změnila. „Už nejsem stejná. Jsem ráda za každou tu jizvu, protože mi otevřela oči. I když v očích jsou ty jizvy vidět nejvíce. Jsem na každou z nich pyšná, protože ze mě udělaly jiného člověka,“ dodala.

Související články