Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zemřel Gottův bubeník: Dostal covid, podle manželky se nemohl nechat očkovat

Jan Žižka a Olivie Žižková
Jan Žižka a Olivie Žižková
Zdroj: Profimedia
Jan Žižka a Olivie Žižková

Do poslední chvíle se pral jako lev, nakonec ale komplikacím spojeným s covidem podlehl. Bubeník Jan Žižka, který během svého života vystupoval i s Karlem Gottem, na konci ledna oznámil, že se nakazil koronavirem. Po pár dnech se jeho stav výrazně zhoršil. I když všichni do poslední chvíle doufali v zázrak, sedmašedesátiletý umělec bohužel zemřel. Oznámila to na sociální síti jeho manželka. 

Nákazy koronavirem se bubeník Jan Žižka nesmírně obával. Vzhledem k tomu, že byl astmatikem a kvůli oslabené imunitě nemohl podstoupit očkování, patřil do velmi ohrožené skupiny, pro kterou mohl mít covid fatální následky. Když pak Žižka na konci ledna oznámil, že se koronavirem nakazil, všichni byli strachy bez sebe. „Přátelé, máme oba už týden covid. Jsme úplně mimo,” napsal tehdy bubeník na sociální síti a z jeho slov bylo jasné, že u něj a jeho manželky Olivie nemoc rozhodně nemá lehký průběh. 

Rychlé zhoršení

Jen pár dní poté, co umělec informoval o nákaze, se jeho stav začal prudce zhoršovat. „Kvůli oslabené imunitě se Honza nemohl proti covidu nechat očkovat. Má tu nejtěžší variantu, navíc je astmatik. Myslím na něj nepřetržitě a posílám mu energii,” uvedla manželka bubeníka Olivie Žižková ve chvíli, kdy musel být umělec převezen na ARO, kde jej následně lékaři uvedli do umělého spánku. 

Do poslední chvíle ale nikdo neztrácel naději. Janu Žižkovi vyjádřila podporu i dcera Karla Gotta, Dominika Gottová, která s ním kdysi udržovala milostný poměr. „Napsala jsem mu podpůrnou zprávu na Facebooku, tak snad si ji přečte. Dejte mi, prosím, v příštích dnech vědět, jak na tom je. Modlím se za něj,” řekla nejstarší dcera mistra Blesku. I přes nejrůznější modlitby a doufání v zázrak nakonec přišla zdrcující zpráva. Olivie Žižková oznámila, že její manžel zemřel. 

Už jsi v dobrých rukou

Žižková předala zdrcující zprávu fanouškům prostřednictvím sociální sítě. „Můj drahý, jelikož jsi už v dobrých rukou nahoře u svaté rodiny i se svými blízkými, tak je mně úplně jasné, že ze mě nespustíš oči a budeš tam na mě čekat. Můj život 20 let s tebou byl úžasný, krásný, občas napínavý, ale jsem šťastná, žes mně dal jako jediný školu a vzdělání,” loučila se Olivie se svou láskou v dojemném příspěvku. „Má životní lásko, díky za všechno. Těším se, až se zase setkáme jako v našem videoklipu S bohem. Milují tě. Tvá žena Olivie,” zakončila smutnou řeč manželka Jana Žižky. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky