„Není to film jen o šarvátkách, politice a intrikaření,“ dodává Petr Jákl s tím, že jde sice o netradiční vztah mezi hlavními postavami, jenž je velmi nečekaný i z titulu jejich naprosto rozdílného postavení, přesto se ale vyvíjí od začátku až do konce.

Postava Kateřiny, kterou ztvárnila australská herečka Sophie Lowe, je totiž na rozdíl od Žižky urozeného rodu. „Kateřina je snoubenka Jindřicha z Rožmberka. Je to předem dohodnutý sňatek, takže nejde o žádný láskyplný vztah,“ osvětlila vztahy postav Lowe.

Zdroj: Youtube

„Sňatky v té době se domlouvaly jako dynastické záležitosti. Králové s králi, knížata s knížaty, páni s pány. Byl to obvyklý způsob. Často se svatebčané viděli až v kostele, a někdy ani to ne,“ dodal odborný poradce filmu, prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc.

Kromě mnoha bitev a drsného středověkého prostředí se tak divačky mohou těšit i na love story plnou osudové přitažlivosti, jež zamíchá kartami osudu.

Film Jan Žižka, jež vypráví příběh jednoho ze sedmi nikdy neporažených válečníků historie, dorazí do českých kin 8. září 2022.

Zdroj: Youtube

Související články