Stylista Jan Pokorný spolupracoval s českými hvězdami a byl blízkým přítelem například Jitky Schneiderové nebo Simony Krainové. Jeho náhlá smrt šokovala nejen veřejnost, ale také celebrity českého showbyznysu, pro které Pokorný pracoval.

Den před svou sebevraždou se stylista bavil na večírku, usmíval se a mluvil o velké lásce s novým přítelem Martinem. O den později, 1. 12. v dopoledních hodinách, se ale Pokorný rozhodl z nepochopitelných důvodů svůj život ukončit skokem z okna domu, kde bydlel.

Poslední rozloučení proběhne již dnes od 13 hodin v krematoriu v pražských Strašnicích a organizuje ho Pokorného bývalý partner Yuri, se kterým byli registrováni, a přestože spolu již dlouho nežili, registraci nikdy oficiálně neukončili. Honzova maminka totiž podlehla před pár lety vážné nemoci a jeho otec zemřel, když byl ještě malý chlapec.

Krizi neměli

Z jakého důvodu se Jan Pokorný rozhodl spáchat sebevraždu, je stále obrovskou záhadou. Stylista naposledy nahrál večer před svou smrtí stories, které doplnil písní od Céline Dion For The Lover That I Lost, v překladu Pro milence, kterého jsem ztratil. O pár hodin později už nebyl mezi námi.

Podle informací jeho nového přítele Martina ale nic nenasvědčuje tomu, že by měli krizi nebo dokonce plánovali rozchod. U domu Pokorného vystavil jeho fotku a zapaluje zde svíčky, proto teorie o nešťastné lásce příliš nesedí.

"Honzíčku, stál jsem u tvého domu a myslel na tebe, na nás, jak jsme spolu přicházeli s naším vnitřním štěstím a neskonalou láskou. Bohužel dnes ti zapaluji jen několik svíček, světýlka, která snad vidíš a viděl jsi, s jakou pokorou, soucitem a nekonečnou láskou jsem je zapálil a myslel při tom jen a jen na tebe," napsal Martin.

"Není to naposledy, rád bych, aby tě moje vnitřní světlo doprovázelo napořád. Nevzdám se toho, nikdy, protože to, co jsme prožili, byl nejkrásnější čas v mém životě. Svítím ti na tvou cestu, upřímně, čistě a láskyplně, stejně tak, jak tě miluju. Navždy. Posílám světýlka mé duše, která je zalitá láskou k tobě, jen k tobě. Miluju tě," dodal zdrcený přítel Jana Pokorného.

Jan Pokorný se staral o styling českých hvězd. Například o Petru Nesvačilovou, Jitku Schneiderovou nebo Simonu Krainovou.

Související články