Jan Onder a Natálie Otáhalová se oba objevili v taneční show StarDance. Onder v minulosti soutěž dvakrát vyhrál, následně v ní působil jako odborný poradce. O patnáct let mladší Otáhalová tančila v minulé řadě spolu s hercem Matoušem Rumlem, se kterým to dokonce dotáhli do finále, umístili se však na druhém místě.

Pár spolu tančil však dávno před působením ve StarDance. Tanečními partnery se stali po Onderově rozchodu s Lucií Hunčárovou, která je rovněž tanečnicí. Tanec je zároveň dost možná tím, co Onderu a jeho novou partnerku spojilo. „Člověk je zpocený, unavený, někdy i naštvaný, protože je to fyzicky náročné, ale s tím druhým se musíte domluvit, tolerovat a respektovat. Takže se prostě stává, že lidi se spolu domlouvají a domlouvají, a nakonec se do sebe zamilují. Když ti dva mají společný cíl, jsou oba dva mladí a jsou si sympatičtí, tanec to zařídí sám, že spolu skončí,” nechal se pohledný tanečník slyšet pro Deník.

Během castingu na tanečníky do soutěže StarDance se mezi adeptkami objevila právě i Natálie. A výběr adeptů měl na starosti Onder. Není to však tak, že by ji do soutěže vybral na základě předchozí známosti. „Bylo potřeba vybrat deset nových tanečníků, takže jsem oslovil asi 55 lidí. Toho času už jsem s Natálkou tančil. Ještě jsme spolu nechodili, ale už jsme spolu trénovali. Potřeboval jsem, aby byl široký výběr, tak jsem řekl i Natálce. Malinko jsem ji do toho nutil… Vtipné je, že Natálka je malinko bez ambicí, ačkoliv do svých dvaceti let už je desetinásobná mistryně republiky, na rozdíl ode mne. Mně se to povedlo horko těžko jednou. Natálka má své taneční sny splněné. Pamatuju si, že přišla na casting a já jsem tomu týmu, který vybíral tanečníky, říkal: „Tohle je Natálka, já s ní tančím, to znamená, že jsem zaujatý. Když se vám bude líbit, tak ji vemte.“ A oni ji vzali,” popisoval Onder postup castingu.

Jak sám přiznal, vůbec se nediví, že se porotě Natálie zalíbila. „Byla ze všech adeptek nejúspěšnější a ještě ke všemu byla nejhezčí,” lichotil své přítelkyni.

Vzhledem k tomu, že spolu v době StarDance partneři již tančili, mohla mít podle Otáhalové spousta účastníků soutěže pocit, že jí Jan pomáhá více než ostatním. „Tak to ale nebylo. I když jako šéf byl skvělý. Když jsem potřebovala pomoct s choreografií, a od toho tam Honza byl, tak přišel a během deseti minut vyřešil to, s čím jsem se trápila třeba dvě hodiny.” nechala se slyšet.

Její názor doplnil i sám Onder. „Takhle jsem to dělal u všech párů. Funkce odborného poradce je nevděčná. Snažíte se poradit každému, každému trochu jinak, navíc ne každý snese kritiku, když je zvyklý, že ho všichni pouze chválí,” pokračoval tanečník.

Jan Onder za sebou má velké úspěchy. Tančí již od dětství, v sedmnácti letech získal nejvyšší mezinárodní třídu M v latinskoamerických tancích a v mistrovství ČR se umístil na osmé příčce v hlavní kategorii. V roce 2012 získal titul mistr ČR družstev. Věnuje se kromě tance i moderování, pořádání tanečních kurzů, vystoupením pro děti a podobně.

Natálie Otáhalová se seznámila s tancem poprvé v pěti letech, kdy začala navštěvovat baletní přípravku Národního divadla a od šesti let tančila latinskoamerické a standardní tance v taneční škole Metronom, kterou založili její prarodiče. Desetkrát získala titul mistra republiky.