Kevin by bez něho nebyl Kevinem: Herec s obrovskou zásluhou se zabil

Macaulay Culkin
Macaulay Culkin
Zdroj: Šíp Youtube
Macaulay Culkin

Sám doma je americký rodinný film, bez kterého si Češi sotva dokáží představit Vánoce. Je vtipný, hřeje u srdce a v neposlední řadě má skvělý dabing. To je to, co ho dělá tak výjimečným. Málokdo ale ví, že herec, který malého Kevina daboval, se rozhodl svůj život ukončit dobrovolně. 

Nový Kevin v chystaném remaku už nebude mít hlas Jana Kalouse a těžko říct, zda zaujme tak, jako původní díly.

Ze série filmů vzniklo několik legendárních hlášek, které v pravý okamžik nikdo nezapomene vytáhnout. Nejznámější je asi „Harry, jdu do baráku.“ Film zkrátka baví Čechy už léta a nedají na něj dopustit. Velkou zásluhu na tom má geniální dabing.

Malého Kevina, jehož si zahrál Macaulay Culkin, nadaboval totiž herec Jan Kalous opravdu skvěle, ale v chystaném remaku už ho namlouvat nebude. Část života totiž zřejmě trpěl depresemi a rozhodl se svůj život ukončit. Stalo se tak v srpnu 2018.

„Nikdy nevidíte do lidí, do té duše, co se mu mohlo honit v hlavě, já tomu vůbec nerozumím. Jestli měl zdravotní problémy nebo jiná trápení,“ svěřil se deníku Aha jeho herecký kolega Radek Kuchař, který se z jeho smrti nemohl vzpamatovat.

Sérii filmů Sám doma všichni milují

Život Jana Kalouse byl s dabingem pevně spojen. Sice jste možná neznali jeho obličej, ale podle hlasu ho poznal každý. „Jednou za čas se na film Sám doma podívám. Kamarádi po mně doteď chtějí, abych udělal Kevina. To už se nedaří. Neuvědomují si, že už mi není jedenáct,“ řekl v minulosti Kalous pro ČT24.

Jan Kalous se poprvé objevil v televizi už jako devítiletý chlapec a zahrál si ve více než dvaadvaceti filmech. Co se týká dabingu, má za sebou až 200 filmových rolí.  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky