Oblíbený herec v poslední době neprožívá úplně jednoduché období. V červnu přišel o milovanou manželku Ninu Divíškovou, se kterou byl ženatý téměř šedesát let. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a zemřela doma, obklopená svou rodinou.

Rozhlasový pořad Tobogán a Thálie

Nedávno se Jan Kačer poprvé od pohřbu svojí ženy ukázal na veřejnosti. Nejdříve oslavil pětaosmdesáté narozeniny v rozhlasovém pořadu Tobogán a večer pak v Národním divadle převzal prestižní divadelní cenu Thálie. Už během televizního přenosu ale bylo vidět, že herci dělá problémy chůze.

"Strašně se mi zhoršily nohy. Nemůžu chodit a to mě deprimuje. Od poloviny nahoru by to šlo, ale spodek nefunguje. Už ani nemůžu říct, že někam jdu. Já se ploužím. Je to blbé," svěřil se Kačer pro Expres.

Představitel Františka Rubeše ze seriálu Rodinná pouta má potíže se srdcem a když se mu proto udělalo nevolno, sanitka ho raději odvezla do motolské nemocnice na kardiologii. Teď už je herec v domácím léčení.

"Mě pustili na takový jako reverz, abych nepřekážel v nemocnici, kde je málo místa. Takže jsem doma a čekám na operaci srdeční chlopně, což je docela závažný zákrok," uvedl umělec v primáckém pořadu Showtime.

Jsem doma a cítím se docela dobře

"Jsem první den doma, první noc jsem spal, takže se cítím docela dobře. Jsem pořád ještě živej, no,…" svěřil se po telefonu Kačer, který čeká na operaci. "Ono je to akutní, ale zároveň to nespěchá, protože se to nejdřív musí nějak vyrobit a bude to nejdřív za deset dní," doplnil herec.

Jan Kačer je autorem tří knih, čtvrtá je těsně před vydáním.