Jan Kačer měl za sebou náročný víkend. Nejdříve v rozhlasovém pořadu Tobogán oslavil pětaosmdesáté narozeniny a večer pak převzal divadelní cenu Thálie. Kromě toho se umělec ještě pořád vyrovnává s odchodem svojí manželky, Niny Divíškové, se kterou byl ženatý téměř šedesát let.

Herec má zdravotní potíže

Oblíbený herec má dlouhodobé zdravotní potíže se srdcem a oběhovým systémem. Otékají mu nohy a chůze mu dělá větší problémy než dříve. Nakonec to bylo vidět i během předávání Thálií v Národním divadle. "Asi tady chvíli pobudu," připustil pro Blesk Kačer přímo z nemocničního lůžka.

Diváci si Jana Kačera asi nejvíce pamatují ze seriálu Rodinná pouta, kde ztvárnil postavu otce Františka Rubeše. Herec se ale celý život věnoval hlavně divadlu, působil ve slavném Činoherním klubu, který dokonce pomáhal zakládat. V sedmdesátých letech se pak dostal do hledáčku komunistického režimu, a musel přesídlit z Prahy do ostravského divadla.

Za trest do divadla v Ostravě

Pro Kačera to byl trest za to, že veřejně dával najevo nesouhlas s vpádem sovětských vojsk do Československa v roce 1968. Manželka Nina Divíšková pak i s třemi dcerami nakonec zůstala v Praze, kde nejen pracovala, ale také dokázala řídit stavbu rodinného domku. Manželé se proto dlouhých jedenáct let vídali jen občas.

"Tohle jí nikdy nezapomenu. Dokázala zázrak, který já bych na jejím místě nedokázal nikdy. Uživit ty děti. Nikdy jsme neměli hlad, vždycky tam bylo čisto, vypráno, vždycky tam bylo pochopení. Nikdy mi nic nevyčetla, i když jí to asi příjemné nebylo," vyznal se Kačer v televizním dokumentu 13. komnata.

Nebylo by divu, kdyby ke zhoršení hercova zdravotního stavu přispělo také počasí. Teď už je ale Kačer v nejlepších rukou lékařů, kteří mu jistě pomohou.

Jan Kačer nejen hraje, ale působí také jako divadelní režisér.

Související články