Sympatická umělkyně měla před sebou slibně rozjetou profesní dráhu. Objevila se například v pohádkách Deváté srdce nebo Princ a Večernice, úspěch měla ale také v zahraničí. Zahrála si tak v mimo jiné v německém fantasy Sněženka a Růženka.

Poté přišla také role v pohádce Jana Bonaventury Láďo, ty jsi princezna! Ta se inspiruje klasickou pohádkou od Boženy Němcové Princezna se zlatou hvězdou na čele, některé prvky ale dostaly modernější pojetí. 

Zmíněná pohádka jí poté přinesla nejen další slávu, ale také lásku. Prince si totiž zahrál mladý Jan Hrušínský, který byl idolem mnoha divaček. A právě mezi ním a pohlednou Julií přeskočila jiskra.

Láska jim nevyšla

Že jejich vztah není pouze pracovní, se rozkřiklo docela rychle. Fanoušci byli nadšení, protože se jim spolu dvojice velice líbila. Navíc to vypadalo, že je to mezi nimi docela vážné. 

Hrušínský dokonce svou lásku představil svým rodičům a brával ji s sebou na víkendové rodinné sídlo v Plané nad Lužnicí. Proto bylo poté velkým překvapením, když po několika měsících jejich vztah náhle skončil.

Co bylo příčinou rozchodu, se dodnes neví, jisté ale je, že oba umělci i poté, co se jejich cesty rozdělily, zůstali přáteli a dokonce se spolu ještě objevili před kamerou, a to v seriálu Synové a dcery Jakuba skláře.

U filmu se jí nelíbilo

Krátce poté ale Julie Jurištová nečekaně s profesí filmové herečky sekla a zdálo se, jako by zcela zmizela. Později se ale ukázalo, že na umění zcela nerezignovala, pouze tak trochu změnila obor. 

V roce 1998 totiž založila kočovnou Divadelní společnost Julie Jurištové, která se nejprve specializovala na divadlo pro děti. Po čase se ale soubor rozhodl rozšířit repertoár také o představení pro dospělé. 

“Získat srdce dětského diváka znamená totiž také to, že bude divadlo vyhledávat i jako dospělý a bude dávat přednost opravdové živé kultuře před programy některých televizních stanic,” vysvětlila před časem herečka pro Slánské listy. 

Soukromí je velká neznámá

“Ono hrát pro dětského diváka není vždycky jednoduché, protože když se jim něco nelíbí, dávají to hlasitě najevo. Naštěstí daleko častěji se děti v divadle cítí dobře. Ostatně plný sál, smích, potlesk a rozzářená dětská očka mluví za všechno,” uvedla Julie Jurištová o své práci. 

O jejím soukromém životě ale není známo prakticky nic. Kromě románku s Janem Hrušínským se nikdy žádný její vztah neprovalil, a tak se neví ani to, zda je vdaná a nebo má potomky. 

Redakce webu Prima Ženy se ji pokusila kontaktovat s žádostí o rozhovor, nicméně nepochodila. “Nezlobte se, neberte to nijak špatně, ale se mnou rozhovor ne. Ale ráda vám domluvím někoho z našeho souboru. Máme tam samé úžasné lidičky,” uvedla skromně Julie Jurištová.

Související články