Jan Hartl vždy toužil po rodinném životě. Na ženy měl ovšem smůlu. Některé ho opustily kvůli jinému muži, osudovou ženu mu vzala rakovina. Matka jeho dětí zemřela v pouhých čtyřiceti letech.

Láska k herečkám

Jeho první láskou byla kolegyně Milena Steinmasslová. Hartla opustila kvůli kameramanovi Romanovi Pavlíčkovi. Další vyvolenou byla populární herečka Veronika Žilková.

I s tou to dopadlo podobně. Harla opustila kvůli jinému muži stejně jako předešlá žena. Tu pravou našel až po letech. Jeho třetí láska byla jiná přinejmenším v tom, že nebyla z hereckého prostředí.

Osudová žena

Olga byla opravdu inteligentní žena. Kromě lékařské fakulty měla vystudovanou i žurnalistiku.

Známý herec měl opravdu rád svůj klid. Nasvědčoval tomu i fakt, že příliš často nenavštěvoval rodiče své milované partnerky. "Rodiče velmi mrzelo, že jejich dcera vede se známým hercem takto utajovaný vztah," prozradil Blesku člověk z okolí páru.

"O tom, že s ní má dvě děti, vědělo jen nejbližší okolí," dodal. Zvláštní byl i fakt, že děti měli příjmení po matce.

Díky tomu, že si Hartl bránil své soukromí, vzbuzoval v lidech domněnky o své sexuální orientaci.

"Odcházel z divadla jako první a spěchal domů. Ke konci už na tom ale byla tak špatně, že musela být na dýchacích přístrojích; tak mu nezbylo nic jiného, než ji odvézt do nemocnice," prozradil jeden z Hartlových kolegů z Národního divadla.

Olga Škopková zemřela v roce 2007. Po její smrti se o domácnost starala dcera Klára.

"Starší dcera Klára je už téměř dospělá, takže snad zvládne starost o mladšího Prokopa i domácnost sama, samozřejmě za otcova přispění," sdělil pro Blesk blízký člověk rodiny.

Charismatický herec si zahrál naposledy ve filmu v roce 2018. Zářil ve snímku Zlatý podraz. Výrazné role měl ve filmech Jáchyme hoď to do stroje, Holky z porcelánu nebo Tajemství hradu v Karpatech.

Poslední roky byl k vidění v činohře Národního divadla ve hře Audience u královny. Hlavní roli ztvárnila herečka Iva Janžurová.

Související články