Co vlastně o jeho životě víme? Jeho partnerkami byly drobné blondýnky, nicméně to bylo asi i jeho prokletí. Krása žen se držela ruku v ruce se smůlou, která skončila nejhůře, jak jen mohla. Smrtí.

Po vztahovém tornádu, které si Hartl v životě zažil, to konečně s Olgou Škopkovou vypadalo na ideální partnerství. Olga byla mimo obor, byla lékařkou se specializací na psychiatrii. Nutno podotknout, že byla také velmi krásná. Bohužel, ani v tomto případě mu nebylo štěstí souzeno. Matka jeho dvou dětí onemocněla rakovinou a té také v roce 2000 v pouhých čtyřiceti letech podlehla.  

Hartl zůstal na výchovu dětí Kláry a Prokopa sám. Herec byl už dokonce v takové fázi uzavřenosti, že ani jeho kolegové z divadla netušili, že vůbec nějaké děti má. A to v tu dobu byla jejich dcera Klára už skoro dospělá. 

Na výchovu dětí zůstal sám

"Všichni jsme už věřili, že se Olině podaří souboj se zákeřnou nemocí zvládnout. Dokonce plánoval, že by si mohli postavit domeček a odstěhovat se z Prahy," prozradil tehdy deníku Blesk jeden z příbuzných předčasně zesnulé Olgy. 

Tajemný zdroj dále prozradil, že děti se určitě nebudou stěhovat za jejich prarodiči. Ti v té době bydleli ve Starém Plzenci a byli už značně v letech. "Starší dcera Klára je už téměř dospělá, takže snad zvládne starost o mladšího Prokopa i domácnost sama, samozřejmě za otcova přispění," dovysvětlil tehdy příbuzný Blesku. 

Dnes Jana Hartla nehledejte před kamerou, ale spíše na jevišti. Ve Stavovském divadle účinkuje v Audienci u královny a nebo v komorním Divadle Viola, kde hraje v představeních Koupila jsem husu, tak nevím..., Tři gentlemani a Adresát neznámý. 

Jan Hartl dostal košem už za studiích na DAMU od o tři roky mladší spolužačky Mileny Steinmasslové. Společně si zahráli v kontroverzním seriálu Muž na radnici, kde byli v rolích sourozenců. Jejich vztah vydržel několik let, ale i přesto mu Steinmasslová nakonec utekla za jiným. Zakoukala se do kameramana Romana Pavlíčka a Hartl zůstal sám.  

Žilková mu utekla před svatbou s jiným

Ani u své druhé lásky nepochodil. Ačkoliv i přes první strasti, které nastolili samotní rodiče, dokázal pár vše překonat, neskončilo to dobře. Druhá blondýnka, která sehrála roli v Hartlově životě, byla herečka Veronika Žilková. Randili spolu čtyři roky, a to i přesto, že otec Žilkové byl proti. 

Hartl byl připravený s o devět let mladší herečkou založit rodinu a začít společnou budoucnost. Žilkovou se tedy rozhodl požádat o ruku. Ještě, než stihlo ale vůbec na nějakou veselku dojít, herečka mu utekla s jiným. A to zcela bez vysvětlení. Z tohoto šoku se Jan Hartl vzpamatovával hodně dlouho a dodnes to prý herečce nemůže zapomenout. 

V roce 2000, kdy se ocitli na společném place při natáčení Otesánka, spolu mimo dané scény před kamerou prý nepromluvili ani slovo.

Jan Hartl neměl na ženy štěstí, ale jeho kolegové z divadla si ho nemohou vynachválit. Pro deník Blesk se o něm vyjádřila herečka a spisovatelka Ivanka Devátá: „V mládí na něho ženské letěly, ale on byl takový plachý a uzavřený, klasický introvert. Je to poslední mladý gentleman, jak já říkám. Notorický slušňák, velmi milý a galantní.“ 

Herec neposkytuje rozhovory, na veřejnosti se neukazuje, společenským akcím se vyhýbá. Naposledy, kdy nějaký rozhovor dal, bylo v roce 2012 u příležitosti premiéry filmu Modrý tygr, kde měl jednu z hlavních rolí. Vyjádřil se, že má obavy z dostatku inspirace pro novou tvorbu a posteskl si i nad tou tehdejší.

Zdroje: blesk.cz, i-divadlo.cz, tvguru.cz

Související články