Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Introvertní tajnůstkář Jan Hartl: Přišel o družku a staral se sám o děti

Jan Hartl
Jan Hartl
Zdroj: Profimedia

 Vždy platil za nesmělého herce, který si bedlivě střeží své soukromí a do svého života mimo divadelní prkna nenechá nikoho nahlédnout. Jan Hartl přitom neměl na růžích ustláno, po smrti partnerky zůstal sám na dvě děti. Když se to stalo, mnoho jeho kolegů nemělo ani tušení, že má rodinu.

Už od dětství se Jan Hartl věnoval herectví. Vystupoval v ochotnických souborech, navštěvoval dramatické kroužky a recitoval. Není tedy divu, že po gymnáziu začal studovat DAMU a po absolutoriu už jeho touze začít hrát v divadle nic nestálo v cestě.

Divácky oblíbeným se stal už jeho debut ve snímku Jáchyme, hoď ho do stroje, kde si zahrál nového zaměstnance autoservisu. Další rolí, která mu neskutečně sedla, byl nesmělý mladík v komedii Holky z porcelánu, kde se líbal s Dášou, v té době ještě Veškrnovou.

Jeho nejvýraznější rolí je však role zootechnika Václava, který se tajně schází s Libuškou Šafránkovou alias Janou Turkovou ve filmu Vesničko má středisková. Tato role Hartlovi zajistila takovou popularitu, že ho to až vyděsilo, a raději se stáhl do ústraní. 

Jan Hartl Jan Hartl Zdroj: Profimedia

Svou identitu a rodinný život si herec vždy pečlivě chránil. O jeho soukromí dlouhá léta nevěděli nic ani jeho kolegové. Zato ženy jeho dobrotu a nevinnost hltaly, pak ho ale jedna za druhou opouštěly.

Začít můžeme Milenou Steinmasslovou, do které se bezhlavě zamiloval. I ona jeho lásku opětovala, ale nakonec dala přednost kameramanovi Romanu Pavlíčkovi. Hartla rozchod zlomil a dlouho se s ním nemohl vyrovnat.

I další láska byla krásná. Šlo o Veroniku Žilkovou, které se Hartl dvořil. Čekal na ni po představení s kytičkou a řekl jí, že se mu moc líbí. Jejich vztah však nebyl na začátku procházkou růžovým sadem, její tatínek si totiž nepřál, aby chodila s umělcem.

Jan Hartl Jan Hartl Zdroj: Profimedia

Nakonec však Veroniku získal a ona s ním zůstala krásné čtyři roky. Dokonce ji požádal o ruku a začali plánovat svatbu. Herečka se však nakonec zalekla a vše odvolala. Nikdy prý Hartlovi nic nevysvětlila. Ten se z toho zhroutil a říká se, že se z tohoto odmítnutí dodnes nevzpamatoval a nikdy Žilkové neodpustil.

Poslední ženou, která se stala hercovou životní láskou, byla lékařka Olga Škopková, se kterou měl dvě děti. Herec žil jen pro rodinu, ale před svými kolegy o ní nikdy nemluvil. Téměř nikdo neměl ani ponětí o existenci jeho dětí.

Olga však bohužel onemocněla rakovinou a uvadala mu před očima. Staral se o ni do posledního dechu a věřil, že se uzdraví. Nakonec však roku 2007 o svou lásku přišel. Byl opravdu na dně, ale musel se vzchopit a začít žít kvůli svým dětem. Dodnes žije v domě na kraji Prahy a své soukromí si bedlivě střeží. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU