Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Další šokující svědectví pacientky Cimického: Skončila jsem závislá na lécích

Jan Cimický
Jan Cimický
Zdroj: Profimedia
Jan Cimický

Kauza kolem známého psychiatra Jana Cimického se rozrůstá do nevídaných rozměrů. Po prvním přiznání Jany Fabiánové přichází i další ženy, které měl údajně lékař obtěžovat. Kafe.cz se podařilo sehnat další šokující svědectví bývalé pacientky Cimického. Ta k němu v dobré víře docházela na terapie, které ji málem stály život!

Jan Cimický se dostal do pořádných problémů poté, co byl nominován na státní vyznamenání. Jana Fabiánová totiž po tomto oznámení přišla s tím, že ji známý psychiatr před lety v ordinaci sexuálně napadl. Ačkoliv své přiznání z Facebooku dcera Nadi Urbánkové krátce po jeho zveřejnění smazala, začaly se dít věci.

Podobnou zkušeností s Cimickým totiž mělo více žen, které díky Fabiánové dostaly odvahu po letech promluvit. Nám se do redakce ozvala další z bývalých pacientek údajného násilníka.

I když se Cimický nesnažil ji sexuálně zneužívat, po více než roce jeho "léčby", přišla dívka málem o život!

Skončila jsem v krizovém centru, téměř rok mi dával silně návykové léky

"Před cca šesti lety mi zemřela psychiatrička, ke které jsem docházela. Moje maminka se proto rozhodla, že mi sežene opravdového odborníka. Tehdy jsem vůbec netušila, že to všechno bude ještě horší, než to bylo" začíná vyprávět svůj příběh bývalá pacientka Jana Cimického, která se díky jeho léčbě dostala na samé dno.

"Předepsal mi silné léky na úzkosti, které jsem důvěřivě brala tři čtvrtě roku. Bylo to zhruba osm tablet denně, dával k tomu totiž ještě různé utlumující přípravky. Nakonec jsem skončila v krizovém centru se silnými panickými atakami. Tam mi sdělili, že léky, které beru téměř rok, se nesmí užívat déle než týden, jelikož jsou velice návykové a že už z tohoto důvodu mi nemůžou napsat žádné jiné, abych neskončila opět závislá," popisuje slečna L. své děsivé zážitky s psychiatrem.

Kromě závislosti na nevhodných medikamentech si ale odnesla pacientka Cimického z jeho ordinace i další trauma.

Součástí terapie byla akupunktura, bodal do mě tlusté jehly a pouštěl své básně

"V rámci jeho léčby jsem musela ještě chodit na akupunkturu, kterou prováděl sám. Používal k tomu tlusté jehly a celá procedura byla velice bolestivá. S těmi jehlami v těle jsem pak musela ležet třicet minut a poslouchat jeho básně z CD. Za hlavu mi nařídil vždy starodávný budík, který po půl hodině začal příšerně nahlas zvonit, což mě pokaždé vyděsilo, že jsem nadskočila metr nad zem," dodala další z obětí Cimického s tím, že podivné terapie mohly dokonce zavinit smrt jejího miminka.

"Když jsem chodila na ty terapie, přišla jsem do jiného stavu. Bohužel si myslím, že nevhodně provedená akupunktura mohla způsobit mé mimoděložní těhotenství, díky kterému jsem o dítě přišla," uzavřela poškozená pacientka.

Závislost na lécích naštěstí slečna L. zvládla překonat, přesto ale na hrůzné praktiky Jana Cimického nikdy nezapomene. Známý psychiatr před pár dny oznámil, že vzhledem k aktuální situaci nepřevezme státní vyznamenání, které měl obdržet od prezidenta Miloše Zemana.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky