Danu Morákovou a Jana Čenského mohou diváci opět vidět na televizních obrazovkách pohromadě, a to ve Víkendové Snídani na televizi Nova. Morávková už kdysi Snídani s Novou moderovala, a to před skoro 20 lety s Liborem Baselidesem. V současné době jí parťáka na sobotu a neděli dělá její dobrý známý a herecký kolega Jan Čenský.

Jan Čenský je i co se týká moderování zkušený štramák. Pořadatelé mu svěřili i finále Miss ČR, a to v dobách největší slávy soutěže. Spolu s Danou Morávkovou pak ztvárnili manželský pár v oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hráli manžele Suché. Morávková pak v rozhovoru pro lifee.cz zavzpomínala, kde se s Čenským potkali poprvé.

Diváci je chtějí spolu

„Pokud se nemýlím, tak jsme se poprvé potkali ve Zlíně, kde spolu moderujeme Mezinárodní festival pro děti a mládež. Letos jsme tam byli podevatenácté,“ uvedla s nostalgií herečka, kterou si můžete pamatovat i jako podlou a zlou Doru z pohádky Z pekla štěstí nebo vzpurnou Andreu z primáckých Rodinných pout, později Velmi křehkých vztahů.

„Jen bych chtěla dodat, že nejprve jsme spolu moderovali a teprve potom jsme spolu začali hrát v Ordinaci. A i když nás scenáristé kolikrát rozejdou a rozvedou, Honzovi vymyslí jinou partnerku, mně jiného partnera, tak diváci stejně píšou a chtějí nás spolu,“ dodává Morávková.

Danuška a Čenda

Jan Čenský říká Daně Danuško, úsměvné je, že se Dana jmenuje i jeho žena, ale Danuško jí neříká. „Já si uvědomil, že Danušce říkám Danuško, ale svojí ženě jsem takhle nikdy neřekl. Moje žena má jinou milou přezdívku, ale Danuška to není. To je zvláštní,“ zamýšlí se pohádkový princ.

Čenda zase vznikl při jednom divadelním představení, kdy svého kolegu Dana představila na jevišti divákům.

Zdroje: lifee.cz, TV Nova

Související články