Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jan Bendig: Dokud to šlo, stihl několik velkých životních kroků

Jan Bendig
Jan Bendig
Zdroj: profimedia
Jan Bendig

Pouhý den před vyhlášením nouzového stavu se Jan Bendig (26) s přítelem Lukášem přestěhovali do vysněného domu za Prahou.  

O tom, že hrozila celostátní karanténa, přitom neměli ani ponětí. Během shonu a balení totiž na sledování zpráv neměli čas. 

Stěhovali jste se do hotového a vybaveného domu? V karanténě byl nákup nábytku poměrně složitou záležitostí.

Naštěstí jsme čtrnáct dní před stěhováním byli nakoupit nábytek, takže volno přišlo svým způsobem vhod, protože jsem měl možnost všechno smontovat a sestavit. Opravdu jsem měl co dělat, ale samozřejmě tu ještě chybí pár věcí, které musíme dokoupit.

Věnujete se také tvůrčí činnosti?

Protože jsme se odstěhovali za Prahu a mám to blíž do přírody, kde si odpočinu a zároveň čerpám inspiraci, tak se věnuju i skládání písniček. Snažím se pracovat na nových věcech, když nemůžu koncertovat.

Měl jste na jaře plný diář?

Přišel jsem o několik koncertů a také nás čekalo natáčení dalších dílů seriálu Ďábelské cikánky, který si moji fanoušci oblíbili a dostupný je na YouTube. Naštěstí jsme ještě před vyhlášením karantény stihli natočit čtyři díly, které jsme v březnu a dubnu postupně zveřejňovali. Pokračování přijde na řadu, až to situace dovolí.

Jste čerstvým majitelem řidičského průkazu, který jste obdržel doslova za pět minut dvanáct.

Jsem rád, že jsem to stihl před vyhlášením karantény. Naší sousedkou je Monika Bagárová a ta mi předtím, když jsem sem dojížděl, často pomáhala. Já ji pořád otravoval a ona mě často někam vozila, protože to máme do města daleko. A teď jsem najednou svobodný v tom, že si můžu odjet, kam chci a kdy chci. Takže to bylo opravdu skvěle načasované. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky