Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Petra Janů na dávném snímku všem vyrazila dech: Kráska s bujnými vlasy

Petra Janů
Petra Janů
Zdroj: Profimedia
Petra Janů

Dramaturg a publicista Jan Adam na sociálních sítích sdílel černobílý snímek zpěvačky Petry Janů, na kterém je hvězda zachycena v začátcích své hudební kariéry. I přes zamračený výraz a dlouhé vlasy všichni okamžitě poznali, o koho se jedná. 

Bývalý tajemník Karla Gotta Jan Adam je velmi aktivní na sociálních sítích, kde se se svými příznivci pravidelně dělí o nejrůznější archivní snímky zachycující hvězdy české hudební scény. 

Naposledy ukázal dávnou fotku Petry Janů, kde je zpěvačka vyobrazena ve velmi mladém věku. Ve chvíli, kdy byla zmáčknuta spoušť fotoaparátu, ale podle všeho úplně dobrou náladou nehýřila. Adam tak měl obavy z toho, jak zpěvačka publikování fotky přijme. 

Snad mne nezabije

Černobílý snímek, který Jan Adam publikoval, dokonale ukazuje nakolik krásnou ženou byla Petra Janů už v začátcích své kariéry. A to i navzdory tomu, že se na fotce mračí. Ani poměrně naštvaný výraz jí ale na půvabech absolutně nic neubral. „Snad mne nezabije, že jsem zveřejnil tuhle fotku. Poznáváte zpěvačku na fotce?” ptal se Adam fanoušků. 

Měli ihned jasno

Příznivci Jana Adama se jeho otázkou nenechali vůbec zmást a drtivá většina z nich okamžitě poznala, o koho se jedná. Jediné, co komentujícím zamotalo hlavu, bylo, jak se zpěvačka v době pořízení fotografie jmenovala. 

Vlastním jménem se totiž hvězda české pop music jmenuje Jana Petrů, jméno si změnila v průběhu kariéry. Tehdy už totiž na hudební scéně vystupovala jiná zpěvačka se jménem Jana Petrů. Aby nedocházelo k jejich záměně, hvězda z fotografie si své jméno změnila, respektive vyměnila křestní jméno za příjmení a naopak. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky