Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jakub Vágner má osmou malárii v řadě. Takoví sem dotáhli covid, kritizují lidé

Jakub Vágner
Jakub Vágner
Zdroj: profimedia

Rybář Jakub Vágner se před pár dny vrátil z Konga, kde natáčel svůj pořad o rybolovu, a ihned po příjezdu do Česka byl s vysokými horečkami hospitalizován. Lidé ovšem s Vágnerem nemají slitování – slavnému rybáři cestování v době pandemie vyčítají.

Jakub Vágner se již léta profesionálně věnuje rybaření a natáčí svůj pořad takřka po celém světě. Syn Karla Vágnera neváhá za dobrým úlovkem podnikat často velice riskantní výpravy a z exotických destinací si v minulosti přivezl už sedmkrát malárii.

Na začátku roku se Vágner vydal na další expedici, tentokrát do Afriky. „Ano, přátelé, jedeme do Konga! Po několika letech se tam vracíme. Tentokrát ale jedeme do úplně jiného místa, zatím nechci prozrazovat kam. Jediné, co můžu prozradit, je to, že do těch míst velmi pravděpodobně nevkročila ‚bílá noha‘. Jedeme tam na objevnou expedici,“ ozval se v půlce ledna svým sledujícím na Instagramu.

Výlet do „neposkvrněné“ oblasti Konga ovšem pro rybáře nedopadl nejlépe. Po návratu do Česka mu lékaři znovu diagnostikovali malárii.

„Návrat do České republiky jsem si představoval trošku jinak. Nedá se nic dělat. Jsem čtyři dny zpátky z Konga a včera odpoledne, kdy mi vůbec nic nebylo, jsem se v průběhu třiceti minut dostal ze stavu úplně v pohodě do stavu čtyřicítky horečky. Takže mně bylo víceméně jasný, co se děje, že jsem si opět přivezl malárii,“ prozradil Jakub Vágner během živého streamu na Facebooku.

Rybář se s největší pravděpodobností nakazil od komára, právě samičky tohoto hmyzu totiž malárii přenáší. Nemoc je navíc velice zákeřná, pokud ji pacient nezačne léčit včas, může končit i smrtí.

„Malárie číslo osm, jsem na Bulovce a nic moc, musím říct. Už mám druhý den nasazená antimalarika. Pořád mám teploty přes 39, potom to na chvíli spadne a pak je vám zase na umření, klasická malárie,“ ozval se Vágner z nemocničního lůžka.

Většina fanoušků mu přeje hlavně rychlé uzdravení, v komentářích se ale objevily i negativní názory na Vágnerovo cestování.

„A  takoví sem dotáhli covid-19 a dál ho roznáší. Dříve nikdo nikam nejezdil a bylo zde bezpečno,“ pustil se do Jakuba Vágnera jeden z komentujících na Facebooku a nebyl sám.

Naopak rybářovy fanynky mají obavy, aby na časté tropické choroby nakonec nedoplatil. „Riskuje už moc, ničí si zdraví. Jednou na to dojede, nicméně brzké uzdravení přeji,“ píše například paní Julie.

Pro Jakuba Vágnera je ježdění do různých destinací za nezvyklými úlovky živobytím a za dlouhé roky si riziko svého povolání velice dobře uvědomuje. Snad se mu riskantní výlety nakonec nevymstí a se svou „starou známou“ nemocí se zase úspěšně popere.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky