Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jakub Vágner v rozhovoru promluvil o dalším dítěti, dříve potomka po 40 nechtěl

Jakub Vágner
Jakub Vágner
Zdroj: Profimedia
Jakub Vágner

Rybář Jakub Vágner se už několik měsíců raduje ze své prvorozené dcery a roli otce si užívá se vším všudy. Z holčičky, které s manželkou Claudií dali jméno Kaya, je naprosto nadšený a všechny rodičovské povinnosti dokonale zvládá. A to i navzdory tomu, že si dle svých slov ještě před pár lety nedokázal představit, že bude mít po dovršení čtyřicítky malé dítě. 

Jakub Vágner je mezinárodně uznávaným rybářem a lov ryb patří mezi jeho nejoblíbenější koníčky. Před časem se ale jeho repertoár oblíbených aktivit ještě rozrostl o péči o jeho dceru Kayu. A šťastný tatínek si nemůže své rodinné společenství vynachválit.

„Je to fakt a opravdu paráda. Prostě jsem si ulovil to nejcennější v životě. Rodina je opravdu to nej. Je pravda, že jsem si na tyhle okamžiky nějaký čas počkal, ale o to větší radost a pocity štěstí teď zažívám. Je nádhera, když malá se na mě hned ráno usmívá a se stejným úsměvem mi dává dobrou noc. Ještě třeba před rokem nebo dvěma jsem si nedovedl úplně představit, že po čtyřicítce budu mít potomka, ovšem je tu a denně mi přináší nádherné city a pocity,“ prozradil v rozhovoru pro kafe.cz viditelně spokojený otec.

Péče o miminko nepřináší jen radovánky, ale i povinnosti. Jak máte rozděleny domácí úlohy u vás doma?

„Je to klasika, o péči se s manželkou dělíme. Já osobně zvládám třeba rád a s chutí koupání naší malé, i krmení si oba užíváme a nedělá mi problém ani přebalování. Jsem sice ještě, tak říkajíc, taťka v záběhu, ale rád se i něco přiučím, aby té naší malé zůstaly ty zářící oči napořád,“ svěřil se ještě Vágner.

Znamená to, Jakube, že rybařinu jste pověsil na hřebíček a jste rodič na plný úvazek?

„Ale kdepak. Jsme v podstatě rybářské trio, i když dcera je a bude ještě chvíli pozorovatelkou.  A nejen to, prostě příroda je náš živel a užíváme si ji. Za pár dnů tu bude doba dovolených a máme v plánu, že vyrazíme ven. Ne, o zahraničí úplně neuvažujeme, máme rádi Českou republiku, takže chceme objevovat místa, která ještě neznáme nebo zavítat i tam, kde se nám líbilo. A pro malou to bude taková poznávačka naší krásné země. No, a samozřejmě si i zarybaříme, ovšem nebude to hlavní náplní. Jedeme si užít pohodu, trochu oddychnout a poznávat,“ uvedl s úsměvem.

Někteří zlí jazykové tvrdí, že jedináčci bývají občas rozmazlení a s přibývajícím věkem to s nimi nemusí být úplně jednoduché. Neuvažujete s Claudií, že byste pořídili Kaye brášku nebo sestřičku?

„Ať si zlí jazykové tvrdí, co chtějí. Všechno je o výchově a mít jedináčka nebo třeba paterčata není rozhodně o počtu. My máme svůj jediný malý poklad, a jestli k němu přibude další, to se uvidí. Zatím nic podobného neřešíme, ovšem ani si neodříkáme, takže, jak jsem řekl, budoucnost ukáže,“ dodal Jakub Vágner.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky