Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kolik dal Prachař za pozemek vedle Gottové? Z částky se vám protočí panenky

Jakub Prachař a Ivana Gottová
Jakub Prachař a Ivana Gottová
Zdroj: Profimedia
Jakub Prachař a Ivana Gottová

Jakub Prachař po rozvodu přenechal dům své exmanželce Agátě Hanychové, nyní se ale rozhodl vybudovat nové bydlení v Doubici na Děčínsku. Herec má k obci vztah díky svým předkům, navíc jeho sousedkou bude Ivana Gottová.

Jakub Prachař měl k Doubici vztah již od dětství, díky svému dědečkovi Iljovi, který tam měl chalupu. "V dětství jsme tam bývali často s dědou," zmínil v minulosti herec.

Jelikož měl Prachař na místo samé hezké vzpomínky, neváhal a podle Blesku v obci koupil celkem tři pozemky o výměře 1123 m² za částku 2 miliony korun.

Plochu zatím tvoří travní porosty a zbořeniště sklepa, takže bude na Jakubovi, jakou stavbu na pozemku postaví. Koupí majetku herec navázal na rodinnou tradici a kromě toho získal velice slavnou sousedku Ivanu Gottovou.

Vysněná chata Gottových

Doubici si zamiloval také zesnulý Karel Gott. Zpěvák si zde s manželkou Ivanou Gottovou nechal v roce 2015 postavit krásnou roubenku. O rok později se chtěl ale Gott nedostavěné chalupy zbavit, jelikož se z ní stala turistická atrakce a Slavík ztratil vytoužené soukromí.

"Nemáme s manželkou a dětmi zájem na tom, aby každý náš krok na pozemku v Doubici byl pod drobnohledem. Roubenka pro nás ztratila původní smysl odpočinku, stalo se z ní místo jakési atrakce. Proto jsme se rozhodli, i s ohledem na místní obyvatele a jejich klidné žití v obci, že pozemek s nedokončenou stavbou prodáme," napsal tehdy Karel Gott na Facebooku, nakonec si ale nemovitost s manželkou ponechali.

Manželé Gottovi po dokončení stavby trávili v Doubici mnoho času a zpěvák se zde často zdržoval i před svou smrtí.

Mrazivé datum a peníze od Hanychové

Jakub Prachař se díky koupi pozemku stal novým sousedem Ivany Gottové a kupní smlouvu navíc podepsal 14. července 2021, tedy v den Gottových nedožitých 82. narozenin. K vdově po Slavíkovi to bude mít Prachař necelý kilometr. 

Herec už v minulosti jeden dům postavil, jednalo se o moderní stavbu v Praze, kterou vybudoval v době manželství s Agátou Hanychovou. Vyrovnání majetku se po rozvodu táhlo dlouhé měsíce a dvojnásobná maminka na svém Instagramu nedávno prohlásila, že už jí konečně bydlení říká pane.

Prachař tak nejspíš získané miliony za polovinu domu ihned investoval do pozemků v milované vesničce.

Karel Gott s rodinou jezdil do Doubice pravidelně

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky