Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jake a Tlusťoch: Pohledný detektiv Jake propadl náboženství a na film zanevřel

Jeho životní role byla postava Jakea Stylese, v seriálu Jake a Tlusťoch
Jeho životní role byla postava Jakea Stylese, v seriálu Jake a Tlusťoch
Zdroj: Profimedia.cz

Je až obdivuhodné, že v dnešní době sociálních sítí, rychlých internetových zpráv a Wi-Fi na každém rohu si herec, jako Joe Penny, známý především díky roli Jakea v seriálu Jake a Tlusťoch, drží už několik let své soukromí pod pokličkou. Od roku 2016, kdy natočil poslední snímek, se po něm slehla zem.

O modrookém krasavci se dlouho spekulovalo, že je gay. I když měl dlouholetou přítelkyni Cidny M., kterou si nakonec v roce 2004 téměř jako padesátiletý vzal, málokdy se s ní objevil na červeném koberci. Joe je totiž samotářský typ a miluje spíše kempování v lese než filmové premiéry. Vyhýbá se také médiím a rozhovory poskytuje sporadicky. Novináři z něj šílí a jediné, co z jeho života mohou zachytit, je letecký snímek jeho domu v Los Angeles. Rouška tajemství se ještě více zahaluje faktem, že nikdo netuší, zda má Joe s manželkou potomky. Některé zdroje odhalily, že se talentovaný herec ani otcem nechce stát, kvůli tomu, že se od útlého věku staral o pět nevlastních sourozenců a tato zkušenost mu bohatě stačila. (Zdroj: www.liverampup.com/, Zábava, září 2018)

Ústřední postavy seriálu Jake a Tlusťoch Ústřední postavy seriálu Jake a Tlusťoch Zdroj: Profimedia.cz

Jeho dětství bylo poznamenané zradou otce, který opustil rodinu, když mu bylo šest. Posléze se jeho matka znovu vdala a "rodila jak o život", jakmile Joe dorostl do věku, kdy mohl odjet na internát, udělal to. Odešel do Kalifornie studovat námořní učiliště a protloukal se životem jak se dalo. Vydělával si mytím nádobí, byl údržbářem nebo řídil náklaďák. Když se dozvěděl, že herectvím se dá uživit mnohem lépe, rozhodl se a zaplatil si herecké kurzy u Lee Strasberga. Brzy dostal šanci objevit se v různých rolích v Hollywoodu. Jeho filmografie a seznam TV seriálů rostl. Například v roce 1981 účinkoval v pěti různých snímcích. Jeho hvězda zářila a díky svému výraznému a oku lahodícímu vzhledu se postupně stával lamačem ženských srdcí.

Joe Penny si své soukromí pečlivě střeží Joe Penny si své soukromí pečlivě střeží Zdroj: Profimedia.cz

Definitivně prorazil díky seriálu Riptide v roce 1984. Jeho životní rolí ale byla postava Jakea Stylese, pohledného a skvělého vyšetřovatele v seriálu o pěti sériích, který se vysílal v letech 1987 až 1992 a stokrát se reprízoval. Po seriálu Jake a Tlusťoch mu už nic nebránilo v cestě. Na otázku, jakou nejlepší hereckou radu dostal, Joe odpověděl, že jakoukoli práci jeho postava vykonává, musí si jí dopodrobna nastudovat, nejlépe vykonávat, nejen předstírat. Prozradil, že tuto radu mu dali Robert Mitchum, William Holden a Lee Marvin. Právě jeho preciznost mu dopomohla k tomu, že byl režiséry často obsazován a vydělal si tak za svou kariéru přibližně půl milionu dolarů, což je necelých 11 milionů korun. (Zdroj: www.networthheightsalary.com, březen 2020)

Naposledy si Joe Penny zahrál v roce 2010 v seriálu názvem The Last Night Inn. Dnes je Joe v důchodu a pozornosti médií se spíše vyhýbá, přes sockální sítě nekomunikuje. Je zapáleným budhistou, většinu dne medituje, koupil si krásný dům v Los Angeles a vypadá, že je v smém náboženském vytržení a izolaci velmi spokojený. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU