Královně Alžbětě táhne na sto dvacet a celý svět ji má za tu roztomilou babičku, která si v kabelce, padnoucí k zářivě žlutému kabátu, schovává několik karamelek z dob druhé světové války.

Nikdo si ani v nejmenším nepředstavil královnu jinak než sedící na trůně, popíjející z rubínové číše poseté smaragdy u večeře a jedoucí v autě na jednu z mnoha královských událostí.

Tedy až doteď. Nyní máte tu možnot pohlédnout přímo pod nadýchanou peřinu královny Alžběty a prince Phillipa, a to všechno díky ženě, která se jmenuje Lady Colin Campbell.

Lady Colin není neznámou vévodkyní neznámého anglického kraje. Je trochu vzdálenou členkou královské rodiny, o které napsala několik knih, jednu o milované Lady Di a další o samotné královně. Teď vydává druhý díl, avšak s nálepkou 18+.

Kniha se jmenuje Královnino manželství a pojednává o soukromí za zavřenými dveřmi královniny ložnice. Kniha se okamžitě setkala s takovým odporem, jaký Lady Colin pravděpodobně čekala, protože se o knize všude mluví a zvědavci ji kupují po tuctech.

Kniha je označovaná jako pomyslné okno do ložnice královny Alžběty a Prince Phillipa a řeší svatební noc, která byla divočejší než sny nadrženého teenagera.

Podle Campbell se dá jejich svatební noc popsat jako jeden velký virvál. ,,Jejich dovádění o svatební noci bylo tak divoké, že se o tom bavili i královští služebníci v paláci, kdykoliv si našli chvilku."

Představte si, že jdete vyměnit ručníky do vedlejšího pokoje a náhle slyšíte pravidelné nárazy do zdi, hekání a hlasité zvolávaní jmen všech svatých. O tom se prostě musíte podělit s vaší nejlepší kamarádkou, loupačkou cibule.

Palác samotný na knihu nijak nereagoval, očekává se ale, že královna Lady Colin s okamžitou platností vyhodí do povětří a její popel přimíchá do jídla svých baculatých pejsků. Takovou neurvalost královna rozhodně nenechá bez povšimnutí!

Lady Campbell v knize používá královninu přezdívku Lilibet, kterou jí pravděpodobně nazýval princ Phillip ve chvílích, kdy se jí snažil uhnat na pět minut do postele. Královna se k tomu možná nevyjádří, ostatní tak ale provedli místo ní.

Různá tvrzení o královnině spalující touze a princově flirtující povaze prohlásil blízký zdroj za naprostý nesmysl a prachsprostou pomluvu.

Ozval se dokonce i bývalý majordomus Buckinghamského paláce, Paul Burrell, který uvedl vše na pravou míru. ,,Každý si může takové věci vymyslet. To udělala i Lady Colin Campbell."

Dále pokračuje: ,,Za realibilní zdroj s poznatky z minulosti se můžete považovat jen tehdy, pokud jste tam byli. Lady Campbell prakticky nikdy nebyla poblíž královny."

,,Píše o někom, koho vůbec nezná," rozohnil se majordomus, ,,Jedenáct let jsem pro královnu pracoval,. Žil jsem s ní (v paláci) a byl jí po boku a můžu si dovolit říct, že ji opravdu znám."

,,Královna je dobrá, hodná křesťanka, neměla by být poškozována tímto způsobem," pokračuje Burrell. ,,Získala si náš respekt a úctu národa a takové věci by se o ní neměly psát."

Další odborníci na královskou rodinu se s Burrellem shodují, že Lady Campbell nebyla nikdy viděna poblíž královské rodiny, i když královnu nazývá její tajnou přezdívkou a uvádí, že informace pochází z mnoha blízkých zdrojů.

Královská rodina byla samozřejmě požádána, aby jakkoliv reagovala na novou knihu, mluvčí rodiny však jakýkoliv komentář odmítnul. Tisková mluvčí královny deníku Daily Mail řekla: ,,Nehodlám reagovat na nic, co Lady Colin Campbell napsala."

Královna byla v mládí určitě dračice a celý palác o tom ví své. V jejím postavení se ale takovéto informace nešíří z prostého důvodu. Pokud ale toužíte po barvitém popisování svatební noci královny Alžběty, kniha je venku přes týden. Můžete nám pak napsat, jak se vám to líbilo a zda je to tak žhavé, že by nám to ohřálo kafe.

Královna v roce 1957 v televizi? Proč ne:

Zdroj: Youtube

Související články