Pohyb, správný výběr produktů a padnoucí oblečení. To je jen část věcí, které doporučují známé české krásky ostatním ženám. Obzvlášť po padesátce je důležité dávat těmto věcem náležitou důležitost. Se zaručenými rady trendy hereček nešlápnete vedle.

Péče o obličej

Vybírejte si kvalitní produkty. Zaměřte se na to, co vaši pleť trápí. Na základě toho vyberte vhodný produkt. Méně je více. Hutné make-upy nahraďte krycím krémem. Ten zvýrazní vrásky podstatně méně. Ideální výběr je vybrat takový krycí krém, který obsahuje například kyselinu hyaluronovou. Pod takový nemusíte používat ani podkladovou bázi.

To stejné platí pro korektory a pudry. Špatně zvolený pudr dokáže pleť vysušit. Navíc dokáže ucpat i póry. Zvolte proto pudr, který má transparentní barvu a lehkou konzistenci.

Toto pravidlo rozhodně neplatí pro rtěnky. I po padesátce můžete mít dokonale barevné rty. S hydratační krémovou rtěnkou rozhodně nešlápnete vedle.

Důkazem toho je například herečka Hana Gregorová. Ta se bez výrazné rtěnky neobejde. V oblibě má výrazné růžové a červené odstíny.

Po padesátce se mění i okolí očí. Je proto důležité dbát na jejich úpravu. K jejich líčení použijte světlejší odstín, který oči opticky rozzáří a zvětší. Stejně jako u konzistence ostatních produktů i tady platí lépe krémové než pudrové.

Nezapomínejte ani na obočí, které ztrácí s roky chloupky i barvu. Obočí lehce vyčesejte a orámujte tužkou. Držte se přirozenosti.

Správný styl oblečení

Péče o pleť nestačí. Důležitým prvkem je i správná péče o tělo a volba padnoucího outfitu. Například herečka Mahulena Bočanová začala v jednačtyřiceti letech tančit. Za začátek této pohybové aktivity mohla populární soutěž StarDance. Kromě pohybu zařadila do svého života i zdravější stravování.

Pohyb a genetika. To je recept na věčné mládí podle herečky Yvetty Blanarovičové. „Babička téměř v devadesáti vypadala na sedmdesát a moje maminka v osmdesáti taky vypadá o dvacet let mladší. Stárneme podle toho, jací jsme. A myslím, že je to i tím, že jsem od čtyř let sportovala, dělala jsem gymnastiku a balet,“ prozradila pro Blesk.

Další ženou, která dokazuje, že věk je jen číslo, je Dana Morávková. Ta si oblíbila výraznější brýle, lodičky a kabelky. Každého tak upoutá vždy dokonale sladěným outfitem.

Mezi módní ikony pro padesátnice patří bez debat i Jitka Schneiderová. Herečka sází na jednoduché kousky, které ladí zkrátka ke všemu. Nedá dopustit hlavně na kvalitní materiály. Miluje například tvídovou klasiku po vzoru Chanel.

Zdroje: Novinky, Lifee

Související články