Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Smutná komedie Jak utopit doktora Mráčka: Předčasná smrt hned několika hvězd

Z filmu Konec vodníků v Čechách
Z filmu Konec vodníků v Čechách
Zdroj: ČSFD
Z filmu Konec vodníků v Čechách

Oblíbená česká komedie Jak utopit Dr. Mráčka anebo Konec vodníků v Čechách s sebou jako kouli na noze vláčí břemeno předčasné smrti několika herců.

Jan Libíček

Pro herce Jana Libíčka byla původně připravena role vodníka Aloise. Při scéně na pramici se mu ale udělalo nevolno a spadl do vody. Díky rychlému zásahu záchranářů se podařilo stopadesátikilového muže vytáhnout na břeh. Svou váhu neřešil, protože se bál, že by přišel o zajímavé role. Přecházel proto potíže s ledvinami i pokročilou cukrovku. Přivolaní lékaři ho ale vyděsili tak moc, že se postavil na nohy a dal se na útěk. Jeho život ukončil nešťastný pád. Bylo mu pouhých 42 let.

Jiří Hrzán

Předčasně ve 41 letech skončil i život dalšího herce Jiřího Hrzána alias vodnického nápadníka Thomase. Zabil se při pádu z výšky. Ztratil pud sebezáchovy a v podnapilém stavu se rozhodl vyšplhat po fasádě bytového domu do okna své přítelkyně. Svérázný nápad se mu stal osudným.

Jana Kopecká

Dcera Stelly Zázvorkové a hereckého kolegy Miloše Kopeckého měla velmi divoké dětství. V pubertě uskutečnila několik demonstrativních pokusů o sebevraždu. Matčino zpoždění z divadelního představení ale nepředpokládala a herečka našla svou dceru v bytě s puštěným plynem mrtvou. Ani jeden z herců se s tím nikdy nevyrovnal.

Vlastimil Hašek

Filmový kamarád doktora Mráčka Vlastimil Hašek zemřel krátce před svými 64. narozeninami na infarkt. Odchod vitálního herce byl pro všechny šok. O to větší, že krátce nato se jeho syn, který trpěl hlubokými depresemi, oběsil.

Dáša Neblechová

Manželku vodníka z řeky Inn ztvárnila oblíbená herečka Dáša Neblechová. I pro ni si přišla smrt předčasně. Na důchodové lenošení ani konec herecké kariéry nepomýšlela, bohužel ale zemřela při tragické autonehodě krátce po oslavě šedesátých narozenin.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky