Dominika Gottová mohla prožívat klidný a spokojený život, díky svým démonům a nezřízenému životnímu stylu se ale opakovaně dostala do nepříjemných životních situací. Nejstarší dcera Karla Gotta totiž bojuje dlouhé roky se závislostí na lécích a alkoholu a navíc žije po boku maniodepresivního hudebníka Tima Tolkkiho, což celé situaci také nepřidává.

Po smrti slavného zpěváka vyšlo najevo, že se Gottová i její mladší sestra Lucie od otce nechaly vyplatit a za částku šest milionů podepsaly papír, že se zříkají veškerých nároků na majetek i financí po Gottovi. "Dominika si myslela, že v dědickém řízení je zahrnuta její mladší sestra Lucie, která stejně jako ona před lety podepsala smlouvu o narovnání a dostala od otce šest milionů korun. Z toho důvodu si přišla Dominika podvedená. Nechápala, proč by měla Lucie dědit a ona ne. Od svých právníků se ale nedávno dozvěděla, že to byla mylná informace a v dědickém řízení Lucie nefiguruje," objasnil zdroj Expresu v době, kdy se Dominika pokusila napadnout závěť a získat alespoň část dědictví. Vše totiž zdědila Ivana Gottová a její dvě dcery, Charlotte a Nelly.

Jelikož Dominika nemá stálý příjem, mnohokrát se dostala do finanční tísně. "Ve finanční krizi jsem byla nucena dárky od táty prodat, některé mi byly odcizeny. Proto mě překvapila maminka, když mi předala krásný zlatý řetízek, který mi kdysi táta daroval. Při prvním stěhování do Finska za Timem jsem rychle všechno sbalila a na řetízek od táty zapomněla," svěřila se stejnému webu. Zlatý šperk navíc nebyl zdaleka jedinou cenností, o kterou Gottová přišla.

Byt mohla pronajímat

Karel Gott své prvorozené dceři zakoupil před lety mezonetový byt na pražských Vinohradech. Antonie Zacpalová se však rozhodla z důvodů finanční tísně byt prodat. Peníze se totiž hodily i Dominice Gottové, která v té době neměla ani na letenku z Finska a nemohla navštívit svou nemocnou matku. Byt, jenž mohl oběma generovat slušné peníze, prodaly dle informací navíc velmi pod cenou.

"Dominika na družstevní byt přispívala. Když se odstěhovala do Finska, její matka byla na všechno sama. Prodala ho a dostala něco kolem dvou milionů korun, což je směšné, když si člověk uvědomí, že byt s Dominikou měly vlastně v samém centru, a navíc na velmi klidném místě," prozradil zdroj z okolí Dominiky webu ahaonline.cz.

"Měla jsem tak tak na nájem. Neměla jsem už ale na příspěvek fondu oprav a rozhodnutí, že se bytu musím po těch dlouhých letech vzdát, padlo, když jsem si měla na svoje náklady pořídit či obnovit okna, která už netěsnila a rozpadala se," vysvětlila Zacpalová, která posléze žila v novém bytě v pronájmu. Později pak matka Gottové neměla ani na nájem, a proto se nastěhovala do domova seniorů v pražských Vysočanech. Gott jí měsíčně přispíval pět tisíc korun, po jeho smrti ale vdova Ivana Gottová příspěvky zatrhla.

Kromě bytu, vyplacených šesti milionů a šperku se Dominika Gottová zbavila za záhadných okolností například také luxusního vozidla.

Vůz zmizel

Dominika Gottová byla v tísni nucena prodat také luxusní vůz, který jí před lety koupil Karel Gott. Jednalo se o černou Toyotu Auris, jejíž pořizovací cena byla milion a půl. Najednou se ale automobil záhadně ztratil. Po letech pak přišla dcera Slavíka s podivným vysvětlením.

"Dostala jsem od otce krásné auto. Timo měl ale zrovna své špatné období a naboural se někde v tunelu. Pak šel lesem a plaval v jezeře, až došel ke svému psychiatrovi. Nakonec zapomněl, kde vozidlo zaparkoval. Vše jsme nahlásili na policii, ale ta vozidlo dodnes nenašla," tvrdila Dominika.

Verze Tima Tolkkiho byla navíc zcela odlišná. "Sice jsem skutečně měl nehodu, auto se ale neztratilo. Někdo mi rozbil sklo a ukradl kytaru a já jsem následně vůz prodal za 700 euro (necelých 18000 korun pozn. redakce). Měli jsme obrovskou finanční krizi, bohužel jsme neměli na vybranou," přispěchal muzikant se svojí pravdou. Manželé už v tomto období spadli tak hluboko, že byli nuceni jíst v jídelně pro bezdomovce a tento scénář se nyní opakuje. Dominika si totiž neustále šlape po štěstí. Když například nedávno dostala nabídku spolupracovat na projektu Café Karel, odmítla to. Přitom to pro ni mohl být příjemný přivýdělek bez práce. Necháme se tedy překvapit, zda se konečně Gottová postaví na vlastní nohy, nebo bude stále žít na pokraji chudoby.

Související články