Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak bydlí burleskní diva Dita von Teese? Má džungli a domeček pro trpaslíky

Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (24)

Dita von Teese je pojem. Proslavila burlesku i mimo toto odvětví a mnoho lidí ji zná nejen kvůli naprosto dokonalému vzhledu na kterém si dává velmi záležet, ale také jako bývalou manželku Marilyna Mansona. Jak tato královna elegance bydlí ve svém sídle v Californii? Ukážeme vám to. 

Burleska jako styl vznikla již koncem 19. století v Anglii, odsud se rozšířila do zbytku Evropy a také do Ameriky. Ačkoli v sedmdesátých letech ji vytlačil striptýz, který reagoval na tehdejší rozvolněnější morálku díky hnutí hippies, přesto se burleska neztratila, pouze ustoupila do pozadí, aby mohla během devadeátých let vrátit útok s plným nasazením a mohl vzniknout styl neoburleska.

Dnešní burleskní tanečnice často kombinují původní burlesku, z dob 20.-30. let, kdy to bylo hlavně umění plné glamouru, rukavičky, boa, dlouhé šaty, spolu s neoburleskou, která se vyznačuje spíše nekonvenčními prvky, jako je moderní hudba, netradiční kostýmy, tzv. roleplaying (tanečnice nevystupuje za sebe, ale vciťuje se do nějaké postavy, např. komiksová hrdinka, filmová postava, povolání). 

Dita von Teese toto umění znovu vytáhla na světlo a dodala mu pořádnou dávku šmrncu a elegance. Její čísla jsou naprosto dokonalá, každý pohyb má svou linii a je proveden naprosto perfektně od napnutých špiček až o poslední pohyb malíčku na ruce. Samozřejmě je za tím ale spoustu dřiny, cvičení a zkoušení čísel stále dokolečka. A to by nešlo bez příjemného zázemí, které jí nabízí její krásný dům v Kalifornii, který je naprostou oázou vintage stylu, klidu a přírody. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky