Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak básníci přicházejí o iluze: Představitel Mirečka založil v Africe televizi

David Matásek a Pavel Kříž
David Matásek a Pavel Kříž
Zdroj: Profimedia.cz

Od uvedení slavné komedie Jak básníci přicházejí o iluze uplynulo více než třicet let. Jak se dnes daří hvězdám jako Pavel Kříž či David Matásek, většina diváků ví. Co se ale stalo například s představitelem Afričana Mirečka či zdravotní sestřičkou Markétou alias herečkou Adrianou Tarábkovou? 

Filmová série Jak básníci… se dodnes těší velké oblibě, o čemž svědčí i její časté reprízy na různých českých televizních stanicích. Druhý díl s názvem Jak básníci přicházejí o iluze perfektně navázal na úspěchy prvního dílu a divákům zároveň představil hned několik nových postav. 

Z kamarádů Štěpána (Pavel Kříž) a Kendyho (David Matásek) jsou nyní vysokoškoláci. Štěpán se rozhodl pro studium medicíny a na koleji bydlí s Venošem, šprtem Honzou a usměvavým Afričanem, kterému všichni říkají Mireček. Hlavní protagonisty doplňuje například blonďatá zdravotní sestřička Markéta. A právě o představitelích posledních dvou zmíněných rolí se toho v dnešní době zas tolik neví. Kam směřovaly po natáčení jejich životní cesty?

Pavel Kříž vystřídal za natáčení několika dílů spoustu žen. Pavel Kříž vystřídal za natáčení několika dílů spoustu žen. Zdroj: Profimedia

Mirečka si ve filmu zahrál Joseph Dielle. Rodák z Afriky v tehdejším Československu studoval na pražské FAMU a během posledního ročníku se zúčastnil castingu právě na roli ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze. Důvodem, proč se rozhodl casting absolvovat, mohla být i štědrá finanční odměna nabízená za roli. Joseph si totiž studium v Praze podle webu Super.cz platil sám, a tak je více než jasné, že se mu jakákoliv finanční injekce hodila. 

Krátce po dotočení Básníků se Joseph vrátil zpátky do Afriky, za pár let byl ale zpět v Praze, a to kvůli pokračování série s názvem Jak básníkům chutná život. Dnes žije Joseph opět v Africe a je z něj podle biografie na ČSFD.cz úspěšný podnikatel. Dokonce vlastní soukromou televizi. 

Adriana Romanová (Tarábková) nechce mít s filmem nic společného. Adriana Romanová (Tarábková) nechce mít s filmem nic společného. Zdroj: Profimedia

Profesionální herečkou nebyla ani Slovenka Adriana Tarábková, představitelka pohledné blondýnky Markéty, které ve filmu nikdo neřekl jinak než Jeskyňko. K filmu se navíc dostala úplně náhodou. Na Slovensku se totiž kráska stala titulní tváří časopisu Dievča, díky čemuž si jí všiml režisér Dušan Klein. „Byla velice půvabná, citlivá, a navíc měla čáru mezi poprsím až k bříšku. To byl v Řecku symbol největší krásy. Problém byl ve slovenštině, musela ji přemluvit Miriam Chytilová,“ nechal se podle Super.cz slyšet režisér. 

Po natáčení Básníků se Tarábková objevila v několika málo dalších rolích, svou hereckou kariéru však nakonec definitivně pověsila na hřebík a s manželem založila firmu na výrobu a prodej obalové techniky. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky