Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jack Nicholson: Zásadní tajemství jeho života mu prozradil až všímavý matrikář

Jack Nicholson
Jack Nicholson
Zdroj: Profimedia
Jack Nicholson

Jack Nicholson (83) se narodil 22. dubna 1937 v New Jersey. O své děti i vnoučata pečuje se vší láskou, v dětství ale na mateřskou lásku neměl štěstí.

Matka nebo sestra?

Jacka Nicholsona potkal stejný osud jako slavného zpěváka Erica Claptona (75). Oba vychovávala babička a matka se vydávala za starší sestru. Nicholson se narodil jako nemanželské dítě sedmnáctileté dívce. Měla před sebou slibnou kariéru tanečnice a dítě by jí zničilo sny. June porodila a syna podstrčila své matce. Ta se ho ujala a vychovala ho jako své vlastní. Babička Ethel, kterou všichni přezdívali Mud, měla s Jackem spoustu starostí. Byl agresivní, vyvolával rvačky a jednou se dokonce přichomýtnul k vraždě. Herec vyrůstal v obležení žen. Dědeček se jednoho dne sbalil, odešel do baru a už se nevrátil. Otec Don Rose občas vedl syna do školy, ale o sobě nemluvil. Do bigotní rodiny katolíků navíc nezapadal a nebyl vítán.

Rodinné tajemství prozradil matrikář, který objevil padělané rodné listy. Nicholsonovi bylo 37 let a nejdůležitější ženy jeho života už byly mrtvé. Babička zemřela stářím, matka podlehla ve třiačtyřiceti letech rakovině.

Dvě tváře

Jack Nicholson je úspěšný herec, scénárista, režisér a producent. Získal sedm Zlatých glóbů a tři oscarové sošky a má na svém kontě dvanáct nominací. Takového úspěchu žádný jiný herec nedosáhl. V Hollywoodu je sice uznávaný, ale neoblíbený. Je suverénní, nafoukaný, sebestředný, hulvát, co nejde pro ostré slovo a urážku daleko.

Se svou povahou se naučil žít a s chutí popichuje: "Ve skutečnosti jsem ten nejsladší a nejroztomilejší člověk, jakého si dovedete představit."

Všechno dokázal zúročit před kamerou a vytvořil spoustu nezapomenutelných rolí.

  • Čínská čtvrť
  • Batman
  • Dva Jakeové
  • Jako nepoddajný plevel
  • Čest rodiny Prizziů

Zajímavosti

Jack Nicholson se netají tím, že mezi jeho oblíbence patří ruský prezident Vladimir Putin (67) a dnes už zesnulý kubánský vůdce Fidel Castro (†90).

Herec je skalním fanouškem basketbalového týmu Los Angeles Lakers. Už v roce 1970 si na stadionu koupil sedadla v první řadě a často vyráží se svým synem Rayem.

Po šesetiletém manželství se Nicholson zařekl, že už se nikdy neožení. Svůj slib dodržel. Za život mu postelí prošlo přes dva tisíce žen a má minimálně sedm dětí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky