Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Já už budu hodný, dědečku!: Miloš Kopecký odmítl hrát se svojí bývalou ženou

Karma je zdarma. I takto by se dala shrnout dějová linka úspěšného filmu s Milošem Kopeckým
Karma je zdarma. I takto by se dala shrnout dějová linka úspěšného filmu s Milošem Kopeckým
Zdroj: Profimedia.cz

Karma je zdarma. I takto by se dala shrnout dějová linka úspěšného filmu s Milošem Kopeckým, kterému roli přímo na tělo napsal režisér a scénárista Petr Schulhoff. Nakonec ale bylo natáčení ohroženo kvůli hercově bývalé lásce. 

Režisér totiž chtěl obsadit do role manželky cholerického stárnoucího herce Stellu Zázvorkovou. Ta však byla bývalou manželkou Miloše Kopeckého a vztah mezi nimi se dal taktně nazvat napjatým. Jakmile se tento fakt Kopecký dozvěděl, dal režisérovi na vybranou. Buď on, nebo Stella. Jelikož si ale Schulhoff dal velkou práci s napsáním role přímo na tělo charismatickému Kopeckému, musela z kola ven Stella. Tu nahradila Alena Vránová.

Stella Zázvorková Miloš Kopecký Stella Zázvorková Miloš Kopecký Zdroj: profimedia

Film je tak trochu one-man show, kdy ostatní herci nahrávají Miloši Kopeckému alias cholerickému a "od podlahy" zlému stárnoucímu herci Theodoru Bergnerovi. I přesto, že vás nejednou jeho chování zvedne ze židle, snímek si vydobyl mezi diváky své místo. Zásluhu na tom má i skvělé obsazení. Vedle Kopeckého můžeme vidět Ladislav Peška, Františka Filipovského, Lubu Skořepovou nebo Milenu Velíškovou. Té dal režisér příležitost, aby se na obrazovkách ukázala po dlouhých 37 letech.

Nezapomenutelná scénka v bufetu je inspirována reálnou příhodou, kterou vypravoval Vladimír Menšík. Herec Jiří Lír jednou seděl v bufetu a když dojedl, pecky odložil do zdánlivě opuštěné sekané jednoho důchodce. Nakonec se ale ukázalo, že chudák děda chtěl svou sekanou dojíst. Herec však stačil z bufetu, na rozdíl od Theodora „Dóďi“ Bergnera, včas utéct. Možná i tato scénka způsobila úspěch na festivalu pracujících, kde film vyhrál hlavní cenu.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky