Na streamovací platformě Voyo se už příští rok objeví pokračování minisérie Iveta, která vypráví životní osudy zpěvačky Ivety Bartošové. Zatímco první řada se zaměřovala na kariérní začátky zpěvačka a také první lásku v podobě Petra Sepéšiho, řada druhá se bude soustředit na devadesátá léta a s nimi spojené úspěchy a radosti, které se v životě Ivety Bartošové objevily, ale také problémy a první velký skandál.

Známé tváře

V druhé řadě dostane mnohem více prostoru Ondřej Brzobohatý, který si už v prvním třech dílech zahrál Ladislava Štaidla. V minisérii Iveta se ale objeví také hudební skladatel Karel Svoboda, se kterým zpěvačka v té době spolupracovala.

Tvůrci do role Karla Svobody obsadili herce a dabéra Sašu Rašilova a zdá se, že se jim jejich volba vyplatila. Rašilovi totiž úloha hudebníka skvěle padla.

Karla Svobodu studoval

Saša Rašilov rozhodně neponechal nic náhodě a na svou roli se náležitě připravoval. „Karla Svobodu jsem nakoukal, kde to šlo. Zhlédl jsem dokument o muzikálu Dracula, viděl jsem záznamy z nahrávání písniček s Karlem Gottem a snažil jsem se, samozřejmě ve spolupráci s maskéry, se jeho podobě co nejvíce přiblížit,” nechal se herec slyšet.

Přestože maskéři odvedli maximum a Rašilov je v roli Karla Svobody k nepoznání, pochopitelně není jeho stoprocentní kopií. O to ale podle Rašilova vlastně ani nešlo. „Víc než nějaká stoprocentní věrnost a kopie těch původních postav, tak abychom viděli muzeum voskových figurín, šlo o velmi přesnou a citlivou sondu do té doby. To se mi na tom líbilo nejvíc. Optika tvůrců je zaměřená spíš než na nějakou fresku, kde se míhají známé osobnosti a postavy, na jednoho obyčejného člověka a na jeho osobní a dojemný životní příběh,” dodal ještě.

Související články