Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dechberoucí proměny v minisérii Iveta: V reálu by herce poznal jen málokdo

Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský
Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský
Zdroj: TV Nova/Profimedia
Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský

Natáčení minisérie Iveta, která vypráví o kariérních začátcích zpěvačky Ivety Bartošové, předcházely dlouho přípravy. A to také v maskérně, kde se tým profesionálů snažil představitele hlavních postav co nejvíce přiblížit lidem, které v seriálu ztvárňovali. Nejvíce práce měli každý natáčecí den maskéři s Vojtěchem Vodochodským, který si zahrál Petra Sepéšiho. 

Nejen herci Vojtěch Vodochodský a Anna Fialová jsou v minisérii Iveta z produkce TV Nova zcela k nepoznání. Tým maskérů odvedl pořádný kus práce a každou proměnu dovedl k naprosté dokonalosti. Aby ale byly proměny co možná nejvěrohodnější, musel se tým profesionálů na natáčení náležitě připravit. 

Iveta - Anna Fialová Annu Fialovou v roli Ivety Bartošové by poznal asi jen málokdo Zdroj: TV Nova/Profimedia

Paruka pro Aničku Fialovou se vyráběla dva měsíce

„Časová náročnost na přípravu je zhruba měsíc až dva, co se týká Aničky Fialové,” vysvětlovala v rozhovoru pro Voyo maskérka Lenka Nosková. „Nějakou dobu trvá výroba paruky, pak trvá ji ostříhat a nastylovat tak, aby to byl ten dobový účes, který Iveta nosila, ale zároveň aby té herečce slušel,” dodala ještě s tím, že nejdůležitější roli v proměně Aničky Fialové hrály právě vlasy a také make-up.

K žádným výraznějším změnám se maskéři neuchýlili. Koneckonců, jak Lenka Nosková řekla, u Aničky šlo primárně o to, aby v ní divák viděl pouze jistou podobu s Ivetou, rozhodně ale nebylo cílem, a nebylo to ani reálné, aby byla Anička naprostou kopií Ivety. 

Vojtěch Vodochodský měl náročnější účes

Na začátku každého natáčecího dne, než Vojtěch Vodochoský ztvárňující Petra Sepéšiho nastoupil před kameru, strávil v maskérně více jak hodinu. „Na chlapa je to dost,” smála se Lenka Nosková, ale vysvětlila, že bylo s vlasy Vojtěcha Vodochodského dost práce. „U něj byla důležitá dálka vlasů vzadu na krku, které Vojta sám nemá a ty vlasy mu tam nedorostly. Takže se mu tam vlepovaly, ale nebyly to pásky, ale pramínky vlasů. A ty se musely každý den nalepit, ostříhat a nastylizovat,” řekla maskérka, kolik práce měl celý tým s představitelem Petra Sepéšiho. 

Iveta - Vojtěch Vodochodský Vojtěch Vodochodský byl v seriálu Petrovi Sepéšimu velmi podobný.  Zdroj: Tonda Tran / CNC / Profimedia/Profimedia

Všechny proměny se ale povedly dokonale, a to nejen v případě Anny Fialové a Vojtěcha Vodochodského, ale také například u Elišky Křenkové, která si zahrála Ivetinu sestru Ivanu, a Miroslava Hanuše či Aleny Mihulové. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky